تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
با اینکه وزارت صمت یک وزارتخانه بسیار مهم در تنظیم بازار و روندهای حاکم بر قیمت ها در بازار است اما کمترین توجهی از آقای رئیس‌جمهور برای انتخاب گزینه مناسبی برای وزارت صمت نمی بینیم. مجلس شورای اسلامی چندین ماه است دراین باره به دولت تذکر می داد که بزرگترین وزارتخانه کشور دچار سردرگمی مدیریتی است بنابراین دولت باید یک وزیر لایق و توانا را بر این وزارتخانه مهم بگمارد.
علت تعلل دولت در معرفی وزیر صمت به مجلس چیست؟
به گزارش خبر24، بیژن نوباوه نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با راهبرد معاصر در خصوص تورم بزرگ ناشی از عملكرد غلط دولت که بر مردم تحميل شده و تذکر مجلس به دولت گفت: متأسفانه و گرانی بیداد می کند،  علی رغم اینکه نمايندگان مجلس شورای اسلامی بارها در این زمینه به دولت تذکر و هشدار داده اند اما تورم افسار گسیخته به شدت مردم را دچار فشارهای مضاعی کرده که شاید در اقتصاد ما تا کنون چنین تورمی دیده نشده است.
 
وی با بیان اینکه دولت توجهی به کنترل بازار ندارد خاطر نشان کرد : اشاره به این نکته تلخ جای تاسف دارد که بگویم کم کاری دولت در امر ساماندهی به بازارها، نظارت بر قیمت گذاری ها و جلوگیری از روند افزایش تورم به شدت  مشهود است.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی درباره بی توجهی رئیس جمهور به معرفی وزیر صمت گفت : با اینکه وزارت صمت یک وزارتخانه بسیار مهم در تنظیم بازار و روندهای حاکم بر قیمت ها در بازار است اما کمترین توجهی از آقای رئیس‌جمهور برای انتخاب گزینه مناسبی برای وزارت صمت  نمی بینیم. مجلس شورای اسلامی چندین ماه است دراین باره به دولت تذکر می داد که بزرگترین وزارتخانه کشور دچار سردرگمی مدیریتی است بنابراین دولت باید یک وزیر لایق و توانا را بر این وزارتخانه مهم بگمارد.
 
بیژن نوباوه خاطر نشان کرد : به نظر می رسد دست های پشت پرده یک سری مسائلی به وجود می آورند و یا عدم معرفی وزیر صمت از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، شاید از جایی هدایت شده است.
 
وی درباره اهمیت ساماندهی مدیریتی وزارت صمت خاطر نشان کرد : مسلما اگر یک وزیر کارآمد و آشنا به حوزه مدیریتی وزارت صمت انتخاب شود افزایش قیمت ها کنترل می شود. اگر یک وزیر لایق  به مجلس معرفی شود بسیاری از مشکلات در میان مدت حل می شود.
 
بیژن نوباوه با انتقاد از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : مهمترین مساله ای که مجلس انقلابی برای آن روی کار آمد، حمایت از مردم است. ما در هر شرایطی باید تامین کننده منافع مردم و رفاه عمومی جامعه باشیم. اظهار این موضوع و عملکرد هیات رئیسه مجلس جای انتقاد و تاسف دارد، با اینکه موضوع مهمی چون سوال از رئیس‌جمهور که بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان آن را امضا کرده اند و باید به طور جدی دنبال شود اما هیئت‌رئیسه مجلس این سوال را نگه داشته و آن را در چرخه کاری قرار نمی دهد، قطعا هیات رئیسه مجلس کار صد درصد غیر قانونی انجام می دهد و سوال از رئیس جمهور در خصوص گرانی ها باید کلید بخورد و رئیس جمهور باید حتما پاسخگوی چرایی افزایش افسارگسیخته قیمت ها باشد. اما متاسفانه تا کنون هیچ توضیحی از رئیس جمهور خواسته نشده است.
 
وی در ادامه تاکید کرد : قطعا سوال از آقای رئیس‌جمهور باید کلید بخورد و آقای روحانی باید پاسخگوی فشاری باشد که بر زندگی طبقات مختلف مردم به ویژه دهک های پایین جامعه وارد می شود. تداوم این روند  مردم را به سختی می اندازد بنحوی که حتی در تامین کمترین نیازهای خود با مشکلات متعددی رو به رو می شوند لذا حتما دو لت برای این مساله باید چاره ای بیاندیشد و حتما باید پاسخگوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشد.
 
بیژن نوباوه در پایان تصریح نمود : نمايندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال راهکارها و اجرای طرح های اقتصادی برای کاهش فشار تورمی به مردم هستند چرا که یکی از دغدغه های مجلس یازدهم حل مشکلات اقتصادی مردم است.
24-news.ir/vdcipya5.t1az52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز