تاریخ انتشارچهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
بسته حمایتی اختصاص یافته به مشاغل آسیب دیده از کرونا با توجه به تورم موجود کافی به نظر نمی رسد.
بسته حمایتی کرونا کافی نیست/خانه نشینی الزامیست
خبر24- بسته حمایتی اختصاص یافته به مشاغل آسیب دیده از کرونا با توجه به تورم موجود کافی به نظر نمی رسد.
حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبر24 با تأکید بر کافی نبودن بسته حمایتی به مشاغل گفت: بسته هایی که برای حمایت از 3 میلیون آسیب دیده از کرونا توسط دولت اختصاص یافته با این وضعیت تورم جوابگو نیست و نمی تواند مشکلات اقتصادی مردم را برطرف نماید.
وی با اشاره به عدم فعالیت مناسب بسیاری مشاغل در ایام پایان سال، خاطرنشان کرد: زمان اوج فروش و فعالیت خیلی از شغل هایی که در کشور ماست در ایام پایانی سال و اسفندماه ماه است که متاسفانه با شیوع این بیماری، این مشاغل آسیب های جدی دیده اند اما بسته حمایتی دولت برای صاحبان این شغل ها جابگو نیست.

حمایت های مالی بیشتر شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر لزوم حمایت های مالی بیشتر از مشاغل مختلف کشور، اظهارداشت: عدم فروش کافی باعث شده تولید کنندگان و صاحبان مشاغل از عهده تعهد های مالی و پاس کردن چک ا بر نیامده و تبعات زیادی برای شان پدید آید و یا اقساط تسهیلات
آنها به تعویق بیفتد.
وی تصریح کرد: برای حل این مشکلات برنامه جامعی نیاز داریم؛ کمک های مالی باید افزایش یابد و نسبت به اخذ سودها و جریمه های بانکی و بخشش درصدی از مالیات ها تمهیدات مناسبی از سوی دولت در نظر گرفته شود تا بخشی از ضررها جبران شود و مشاغلی که از کرونا آسیب دیده اند بتوانند ادامه فعالیت بدهند.

زنجیره انتقال کرونا را بشکنید
موسوی لارگانی با بیان اینکه بیماری کرونا بسیار خطرناک بوده و با کسی شوخی ندارد، گفت: کرونا مرد و زن و پیرو جوان و شهری و روستایی نمی شناسد و خطر آن برای آحاد مردم جدی است و شاهدیم این روزها بسیاری از بهترین عزیزمان قربانی این ویروس خطرناک شده اند.
وی با اشاره به لزوم شکست زنجیره انتقال و انتشار کرونا با همکاری مردم، یادآورشد: تنها راه قطع زنجیره انتقال خانه نشینی است. مردم باید برنامه های سفرهای نوروزی خود را حتی به نزدیکترین مقاصد لغو کنند چراکه همین سفرها و دید و بازدیدها عامل انتقال ویروس است.

حفظ سلامتی از واجبات است
نماینده مردم فلاورجان در مجلس لزوم حفظ سلامت فردی و اجتماعی را از تأکیدات اسلام خواند و افزود: لازم است مردم فهیم و آگاه کشورمان تمام نکات لازم در خصوص حفظ سلامت فردی و اجتماعی را که مورد تأکید متولیان سلامت کشور بوده و در احکام دینی هم بر آن اشاره شده را به طور جدی رعایت کنند.
وی ادامه داد: در احکام فقهی آمده است اگر حین نماز خطری برای سلامتی پیش آمد یا حیوان درنده یا گزنده ای قصد جان ما را نمود نماز را بشکنیم، امروز ویروس کرونا حکم همان حیوان درنده ای را دارد که سلامت و جان انسان را مورد تهدید قرار داده و لذا خانه نشینی و رعایت دستوراتی که برای حفظ سلامت داده شده الزامی و واجب است.

خانه نشینی الزامی است
حجت الاسلام موسوی لارگانی در خانه نشستن را اقدامی مهم در گسست زنجیره
انتقال این ویروس خطرناک توصیف کرد و اظهارداشت: اگر مردم به جز مواقع بسیار ضروری از خانه ها خارج نشوند می توان به قطع زنجیره بیماری و جلوگیری از انتشار گسترده ویروس امیدوار بود.
وی افزود: کلید حل موضوع وبهترین مراعات و راهکار برای جلوگیری از شیوع گسترده کرونا همکاری مردمی است لذا درخواست اکید داریم مردم عزیز برای فائق شدن بر این بیماری خانه نشینی را در اولویت قرار داده و با عدم خروج از منازل بهترین اقدام برای شکستن حلفه انتشار ویروس را انجام دهند.   

با عاملان انتشار کرونا برخورد جهانی شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی گفتگوی خود با خبر24 با بیان ضرورت برخورد در ابعاد بین المللی با عاملان تولید و انتشار این ویروس منحوس، گفت: کشور چین به عنوان اولین قربانی کرونا رسما آمریکا را متهم کرد در قالب مسابقات ارتش های دنیا در چین، این ویروس را در چین منتشر کرده است که البته این مسئله جای بررسی دقیق و مستند دارد.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان لزوم برخورد جهانی با تولید کنندگان احتمالی ویروس کرونا، اظهارداشت: امروز حدود 160 کشور دنیا با کرونا و تبعات آن درگیر شده اند و شمار قربانیان هر روز در حال افزایش است لذا لازم است جامعه جهانی با اتحاد و همدلی و دقت این موضوع را مورد کنکاش و بررسی دقیق قرار داده و اگر نقش کشور یا کشورهایی در تولید و انتشار این بیماری محرز گردید با جدیت با آن ها برخورد شود.
24-news.ir/vdcgq79q.ak9tw4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز