تاریخ انتشارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امروز جو نسبتا آرامی را در بیشترین نقاط کشور داشته باشیم.
جو نسبتا آرام در کشور
به گزارش خبر24، خانم سلامی گفت: آنچه امروز بیشتر به چشم می‌آید، ​وزش باد‌های جنوبی در سواحل دریای خزر مانند گیلان، مازندران و گلستان و حتی اردبیل است که باعث افزایش دما می‌شود.

وی افزود: البته این افزایش دما دو روزی هست که اتفاق افتاده است و امروز هم همچنان شاهد تداوم همین شرایط هستیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دیروز دمای ساری و گرگان به ۳۹ و ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر هم رسید و امروز مشابه ان را در سواحل دریای خزر خواهیم داشت، اما این وضع اصلا پایدار نیست.

سلامی افزود: پیش بینی می‌شود که از عصر امروز دمای هوا در سواحل دریای خزر حدود ۱۰ درجه کاهش یابد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در نواحی شمالی غرب کشور پیش بینی می‌شود که بارش‌های خیلی پراکنده و خفیفی رخ دهد و در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، ​در سواحل دریای خزر و بیشتر در نواحی غربی استان مازندران در دو روز آینده بارش‌های خیلی پراکنده و خفیف خواهیم داشت.

وی افزود: در جنوب استان سیستان و بلوچستان و شرق استان هرمزگان در بشاگرد، ​ فردا بعد از ظهر بارش‌های خفیف و پراکنده رخ خواهد داد،  ضمن اینکه در استان‌های واقع در حاشیه زاگرس مرکزی از جمله چهار محال و بختیاری،  کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان بارش‌های خفیف همراه با رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی گفت: البته بارش‌ها در همه استان‌های یاد شده یکنواخت نخواهد بود و مثلا مناطق غربی استان اصفهان بیشتر از سایر نواحی آن بارش خواهد داشت.

سلامی افزود:پیش بینی می‌شود دمای هوای تهران امروز به حدود ۳۳ درجه سانتیگراد بالای صفر هم برسد.
24-news.ir/vdccxmqi.2bq1s8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز