تاریخ انتشارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
یک نماینده پارلمان عراق هشدار داد در صورتی که تدابیر محدود کننده به دلیل شیوع ویروس کرونا تشدید نشود سیستم بهداشت و درمان این کشور طی ۱۰ روز آینده با فروپاشی مواجه شود.
سیستم بهداشتی عراق ممکن است فرو بپاشد
به گزارش خبر24، در پی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در عراق، پارلمان این کشور هشدار داد که سیستم بهداشت و درمان عراق ممکن است طی ۱۰ روز آینده با فروپاشی مواجه شود.

«جواد الموسوی» سخنگوی ستاد بحران پارلمان عراق که با هدف مقابله با شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشور تشکیل شده، در بیانیه‌ای گفت: «در صورتی که ما اقدامات شدیدتری علیه ویروس کرونا اتخاذ نکنیم سیستم بهداشت و درمان عراق ممکن است با فروپاشی مواجه شود. قرنطینه منطقه‌ای یک دروغ بوده و در عمل هیچ دستاوردی نداشته است.»

الموسوی از تمامی عراقی‌ها خواست تا به اقدامات محافظتی در سایه افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور پایبند بوده و خواستار آن شد پیش از آنکه بسیار دیر شود مردم به طور کامل به اقدامات محافظتی پایبند باشند.

دولت عراق اعلام کرد که شهروندان این کشور از اقدامات حفاظتی پیروی نکرده و به همین دلیل تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور در حال افزایش است.

بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در عراق به ۳ هزار و ۹۶۴ نفر رسیده و تلفات کرونا در این کشور نیز به ۱۴۷ نفر افزایش یافته است.
24-news.ir/vdcf1ed0.w6dmtagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز