تاریخ انتشاريکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۹
نماز عید سعید فطر امسال برای جلوگیری از شیوع کرونا در بین‌الحرمین اقامه نمی‌شود و اعمال محدودیت ورود به کربلا نیز همچنان ادامه دارد.
نماز عید فطر امسال در بین‌الحرمین برپا نمی‌شود
به گزارش خبرن24، هرساله هزاران زائر از مردم عراق گرفته تا عاشقان حسینی از نقاط مختلف دنیا در ایام ماه مبارک رمضان به کربلا مشرف می‌شدند و نماز عید فطر را در بین‌الحرمین اقامه می‌کردند.

امسال با شیوع کرونا، مرزهای عراق بسته شده و ‌نه تنها مردم سایر کشورها، بلکه مشتاقان زیارت حرم سیدالشهدا (ع) در شهرهای دیگر عراق هم امکان تشرف به کربلا را ندارند و ورودی و سیطره‌های سمت کربلا بسته شده است.

البته در روزها و‌ شب‌های ماه مبارک رمضان، جمعی از عاشقان اباعبدالله (ع) با حضور در بین‌الحرمین به نیایش با پروردگار پرداخته و با رعایت نکات بهداشتی وارد حرم می‌شدند.

در روزهای پایانی ماه رمضان با کاهش تعداد مبتلایان به کرونا، محدودیت‌های اعمال شده نیز کاهش یافت، اما همچنان امکان تشرف زائران سایر نقاط به کربلا وجود ندارد.


 
همچنین به منظور جلوگیری از شیوع کرونا خادمان عتبه حسینی (ع) از عدم برپایی نماز عید فطر در بین‌الحرمین خبر دادند و مقرر شده برای حفظ سلامت مردم نماز عید فطر امسال در بین‌الحرمین برگزار نشود.

البته در بین‌الحرمین صندوق‌های پرداخت زکات فطره و کفاره روزه قرار گرفته و روزه‌داران می‌توانند این هزینه را در صندوق‌ها واریز کنند.

بر اساس فتوای آیت‌الله سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق، یکشنبه امروز آخرین روز ماه رمضان در عراق و دوشنبه عید سعید فطر است.
24-news.ir/vdcfced0.w6dmvagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز