تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران در تازه‌ترین پیغام ناظر خود شرایط معاملات سهام عدالت را تشریح و اعلام کرد: از امروز تا ۲۱ خردادماه امکان خرید سهام در شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت فراهم شده است.
بانک‌ها سهام عدالت را چند می‌خرند؟
به گزارش خبر24به نقل از اقتصاد آنلاین ،معاملات شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت طی جلسه معاملاتی روزانه به صورت عادی و بلوک در نماد مربوطه با هماهنگی با ناظر بازار قابل انجام است. طبق این اعلامیه، امکان انجام معامله برای کلیه سرمایه‌گذاران، اعم از حقیقی وحقوقی فراهم شده است.

 این درحالی است که در روزهای گذشته، شاهد ناهماهنگی‌هایی درخصوص نحوه خرید و فروش سهام عدالت بوده‌ایم. قرار بر اجرایی شدن آزادسازی سهام عدالت در روز شنبه هفته جاری بود. اما این امر به تعویق افتاد و باوجود اهمیت بالای این موضوع، اطلاعات دقیقی درخصوص آن وجود نداشت.

مهلت درخواست فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها، امروز به پایان می‌رسد. بانک‌ها باتوجه به پتانسیل بازار، در روزهای آینده و پس از پایان زمان معاملات، باتوجه به قیمت پایانی هر روز، سفارشات را پس از هماهنگی با ناظر بازار به هسته معاملات ارسال می‌کنند.

زمان شروع معاملات سهام عدالت پس از پایان جلسه معاملاتی، از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۴:۰۰ بوده و در قیمت پایانی نماد اصلی، بدون مرحله سفارش‌گیری و در بازار چهارم انجام می‌پذیرد. بانک‌ها سفارشات تجمیع شده را از طریق کارگزاری خود یا کارگزاری‌های طرف قرارداد، در زمان مناسب به فروش می‌رساند.

در صورت تجمیع سفارش‌ها و اجرای شرایط واگذاری به صورت بلوک، کارگزار می‌تواند هر نیم‌ساعت در ساعات معاملاتی بازار اقدام به واگذاری بلوک کند. کمترین قیمت معامله بلوک، می‌تواند حداکثر یک درصد پایین‌تر از قیمت پایانی نماد معاملاتی عادی (خرد) تعیین شود.
گفتنی است؛ کارگزاران تنها می‌توانند سفارشات را با اعتبار روز ارسال کنند و کارگزارانی که به تشخیص کمیته پایش ریسک بازار پرریسک تشخیص داده شده‌اند، مجاز به دخالت در امور سهام عدالت نیستند.
24-news.ir/vdcbzfb5.rhbsspiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز