تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
شماری از منابع خبری معارض اعلام کردند که نیروهای روس در شمال استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه یک مقر نظامی احداث کردند.
منابع معارض: روسیه در شمال شرق سوریه یک مقرنظامی احداث کرد
به گزارش خبر24، منابع خبری معارض اعلام کردند که روسیه یک مقر نظامی در شمال شرق سوریه احداث کرده است.

پایگاه خبری «عنب» گزارش داد که این پایگاه در روستای «قصر دیب» واقع در شمال استان الحسکه احداث شده است.

پایگاه معارض «صدى الواقع السوری» هم گزارش داد که نیروهای روس روز گذشته در قصر دیب در شمال شرقی‌ترین منطقه سوریه و در مرزهای مشترک این کشور با ترکیه، این پایگاه را احداث کردند.

این پایگاه تأکید کرد، روسیه در حال گسترش پایگاه‌های خود در شمال شرق سوریه است و چند پایگاه در این منطقه دارد که مهم‌ترین آن، پایگاه موجود در فرودگاه «قامشلی» است.

بخش اعظمی از شمال شرق و شرق سوریه در اشغال نیروهای آمریکا و عناصر کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار دارد که وابسته به واشنگتن هستند.

حضور نظامیان آمریکایی در این مناطق، موجب انزجار شمار زیادی از ساکنان محلی شده است؛ به گونه‌ای که بارها راه را به روی کاروانهای نظامی آمریکایی بسته‌اند.

در همین ارتباط، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ۱۲ خرداد ماه جاری تاکید کرد که دولت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه، ترکیه و رژیم صهیونیستی به سرقت، چپاول و تخریب منابع طبیعی و منابع انرژی سوریه و قطع آب و سوزاندن محصولات کشاورزی و اعمال تحریم‌های اقتصادی یکجانبه بیشتر علیه ملت سوریه روی آوردند.

الجعفری گفت که این کشورها به همراه رژیم صهیونیستی  از مرحله جنگ نیابتی با حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تروریستی فرامرزی و شبه نظامیان جدایی‌طلب، به جنگ مستقیم از طریق تجاوز و اشغالگری نظامی مستقیم رسیده‌اند.

وی خاطر نشان کرد، نیروهای اشغالگر آمریکا و ترکیه عمدا محصولات زراعی در منطقه الجزیره سوریه را به آتش می‌کشند تا  سبد غذایی سوریه را از نعمت‌های آن خالی کنند.
24-news.ir/vdcco0qi.2bqp18laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز