تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
در ادامه اعتراضات مردمی؛

خروش ملت آمریکا علیه دولت نژادپرست

ششصد و پنجاه شهر آمریکا ازجمله واشنگتن دی.سی صحنه حضور پرشور مردمی بود که علیه خشونت پلیس و نژادپرستی سازمان یافته دست به تظاهرات زدند.
خروش ملت آمریکا علیه دولت نژادپرست
به گزارش خبر24، آمریکا روز شنبه را در حالی سپری کرد که در ۶۵۰ شهر از ۵۰ ایالت مختلف، تظاهرات‌هایی در انتقاد به نژادپرستی پلیس و خشونت کاخ سفید در قبال معترضان صلح‌جو برگزار شد.

در حالی که ۱۳ روز از قتل «جورج فلوید» سیاه پوست به دست پلیس نژادپرست ایالت «مینه سوتا» می‌گذرد؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور که خود متهم به ترویج جریان‌های افراطی است، همچنان بر موضع خود مبنی بر احتمال توسل به ارتش برای سرکوب معترضان پافشاری می‌کند.

اما مردم پایتخت که طی روزهای گذشته شاهد اتخاذ بیشترین تدابیر امنیتی بوده‌اند از حق خود مبنی بر اعتراض مسالمت‌آمیز کوتاه نمی‌آیند و به این ترتیب، روز گذشته، خیابان‌های واشنگتن دی. سی صحنه حضور پرشور دست‌کم ۱۰ هزار معترض آمریکایی بود.

به روایت رسانه‌ها، این بزرگترین تجمع اعتراضی بود که واشنگتن دی. سی از زمان قتل فلوید به خود دیده است.در حالی که روز گذشته، سازمان ملل نژادپرستی در آمریکا را امری سازمان‌یافته توصیف کرد که زیر چتر حمایتی دولت واشنگتن انجام می‌گیرد؛ پافشاری مردم بر مطالباتی که حق خود می‌دانند؛ نتایجی به همراه داشته که از آن جمله می‌توان به محکومیت نیروهای پلیس مقصر در قتل فلوید اشاره کرد.

روز گذشته نیز، مقامات شهر بوفالو مجبور به بازداشت دو نیروی پلیسی شدند که رفتاری خشونت‌آمیز با یک معترض ۷۵ ساله داشتند.

حضور اعتراض‌آمیز مردم در شهر «ریفورد» ایالت کارولینای شمالی که زادگاه جورج فلوید است و دیروز شاهد برگزاری مراسم یادبود وی بود نیز، پرشور گزارش شد.
در شهر نیویورک نیز دو نیروی پلیس به دلیل اعمال خشونت علیه معترضان از کار تعلیق شدند.

همزمان «اندرو کومو» فرماندار نیویورک می‌گوید مرگ فلوید لحظه‌ای ملی برای تغییر است.

به گفته این فرماندار دموکرات که از مخالفان اصلی دونالد ترامپ محسوب می‌شود، آنچه مردم آمریکا خواهان آن هستند عمل به وعده‌های داده شده در این کشور است.
تظاهرات سراسری در آمریکا در حالی رخ داد که همزمان در اغلب کشورهای اروپایی و آسیایی نیز شاهد تجمع مردم در حمایت از حقوق رنگین پوستان و اعتراض به سیاست‌های ترامپ در تعامل با آنها بودیم.
24-news.ir/vdcce4qi.2bqpi8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز