تاریخ انتشارچهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
بازرس سازمان بازرسی از برگزاری جلساتی با شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو انجام داد خبر داد.
بررسی قیمت خودرو در شورای رقابت
به گزارش خبر24، میر محمدی بازرس کل حوزه صنعت‌، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور نیز به عنوان توضیح بیشتر اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور اقدامات زیادی به منظور بازگشت شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو انجام داد و از طرف دیگر کمیته سیاستگذاری خودرو در وزارت صمت نیز توسط ما دنبال شد که امکان عرضه و ثبت نام و تحویل خودرو به متقاضیان واقعی فراهم شود.
وی افزود: به واسطه تقاضای بیش از حدی که ناشی از نگاه سرمایه‌ای به حوزه خودرو است همچنان تفاوت قیمت بین بازار و کارخانه مشهود است بر همین اساس جلسات مستمری تشکیل خواهد شد تا بتوانیم این فاصله کم شود.

میرمحمدی بیان کرد: نگاهی که وجود دارد باعث می‌شود که خودروساز فضای بازار را به نوعی مدیریت کند تا امکان عرضه خودرو به صورت قطره‌چکانی در بازار وجود داشته باشد تا بتواند سود بیشتری ببرد؛ بنابراین ما با این موضوع مخالفیم و بر مبنای مر قانون، شورای رقابت مبادرت به تعیین قیمت برای بازار اهتمام لازم را انجام دهد.
وی ادامه داد: نتیجه جلسه روز دوشنبه که در وزارت صمت انجام شد، قرار بر این شد به صورت دوره‌های سه ماهه و فصلی شورای رقابت اهتمام لازم را برای به روزرسانی پارامترهای قیمت دنبال کند اما نهایتاً قیمت گذاری توسط شورای رقابت انجام خواهد شد.
این مقام مسئول در سازمان بازرسی تصریح کرد: ظرف یک هفته شورای رقابت باید نتایج و تحلیل‌های خود را این رابطه اعلام کند و سپس قیمت ابتدایی ماشین‌های فروش فوری در تابستان اعلام شود.
 
24-news.ir/vdccipqi.2bq4e8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز