تاریخ انتشارشنبه ۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
مهاجم اسبق استقلال گفت: خیلی نگران استقلالم! ولی امیدوارم فرهاد بتواند تیم را جمع کند و آرزویم این است که استقلال از این شرایط بیرون برود.
بی‌تجربگی، استقلال را بیچاره کرد
به گزارش خبر24، آرش برهانی در شرایطی حرف می‌زد که بابت آینده این استقلال نگران بود. مهاجم اسبق استقلال هرچه سعی می‌کرد درباره دیدار فولاد - استقلال فنی حرف بزند ولی باز هم حواشی ایجاد شده در کنار این دیدار، مانع این موضوع می‌شد. او با ذکر یک خاطره از دیدار استقلال - تراکتور حرفش را کامل بیان کرد.

استقلال نیامده باخت! نظرتان درباره بازی اهواز چیست؟
بازی این‌قدر اتفاقات حاشیه‌ای داشت که مسائل فنی این مسابقه را زیر سایه خودش برد و اجازه نمی‌دهد ما درباره بازی حرف بزنیم. اخراج زودهنگام علی کریمی در نیمه اول باعث شد کار استقلال مشکل شود ولی پس از آن اتفاقاتی رخ داد که بیشتر از اخراج علی کریمی به استقلال لطمه زد.

چه اتفاقاتی؟
ما در دیدار چهارشنبه شب شاهد موج آزاردهنده‌ای از بی‌تجربگی بیرون و درون زمین استقلال بودیم! اتفاقاتی که باعث شد کار تیم استقلال از آنچه انتظار می‌رفت، به مراتب سخت‌تر شود.

داور چه سهمی در این موضوع داشت؟
داور هم بی‌تجربگی کرد و سوت‌هایی داشت که اشتباه بود و این را کارشناسان داوری هم در ساعات پس از بازی گفتند ولی این دلیل نمی‌شود این همه بی‌تجربگی را در تیمی به اسم استقلال شاهد باشیم. این قبیل اتفاقات برای هر تیمی رخ می‌دهد و بخشی از فوتبال همین اشتباهات است. این هم اولین اشتباه داوری نبوده و قطعاً آخرین اشتباهات هم نیست. مهمترین چیز این است که بتوان این وضعیت را مدیریت کرد. واجب شد من یک خاطره در همین ارتباط تعریف کنم.

درباره اشتباه داوری؟
هم اشتباه داوری و هم مدیریت کادر فنی بیرون زمین و بازیکنان درون زمین. دیدار استقلال و تراکتور در استادیوم آزادی بود. جواد نکونام ما را در دقیقه ۱۳ از تراکتور پیش انداخت. ۷ دقیقه پس از آن داور بازی مرا اخراج کرد. اخراجی که همه دنیا دیدند من مرتکب خظایی نشده بودم و فقط به دلیل تمارض بازیکن تراکتور داور دچار اشتباه شد. یک تمارض مسخره

بعد چه شد؟
اما مهمترین اتفاق پس از اخراج من در دقیقه ۲۰ بود که تیم‌مان باید ۷۰ دقیقه ۱۰ نفره روبه‌روی تراکتور بازی می‌کرد. کادر فنی از بیرون زمین به خوبی اوضاع را جمع کرد و از طرفی بازیکنان درون زمین این‌قدر خوب با این موضوع برخورد کردند که ما از آن دقیقه به بعد حتی بهتر کار کردیم و تا پایان با همان یک گل از تراکتور عبور کردیم و هر ۳ امتیاز را گرفتیم. حتی می‌توانم بگویم پس از اخراج من، کار‌های تاکتیکی‌مان بهتر هم شد.

سرمربی آن استقلال امیر قلعه‌نویی بود؟
بله! من نمی‌دانم در اهواز این همه سروصدا برای چه بود؟ اتفاقات بیرون زمین استرس زیادی به بازیکنان درون زمین وارد می‌کند و از طرفی تمرکز آن‌ها را نیز از هم می‌پاشد. اعتراض کردن حق کادر فنی است ولی نه بیش از اندازه و به هر شکلی! هر کاری راه و روش خودش را دارد. معمولاً در این قبیل لحظات بازیکنان بزرگتر تیم جلو می‌روند و همه خودشان را وسط نمی‌اندازند. متأسفانه این بی‌تجربگی در بازی با فولاد به قدری به چشم آمد که مسائل فنی بازی را کاملاً از دید دور کرد.

اصلاً درباره مسائل فنی حرفی ندارید؟
تنها به این موضوع اشاره می‌کنم که استقلال در همه دیدار‌های دوستانه ماقبل ورود به لیگ گل خورد! این برای تیمی مثل استقلال بد است که دفاع تیمی‌اش ایراد دارد. دفاع تیمی فقط مختص بازیکنان خط دفاع نمی‌شود بلکه از آن جلو و خط حمله تا دروازه‌بان را شامل می‌شود. تیمی که نتواند از گلش محافظت کند شکننده می‌شود. من نگرانم!

چطور؟
اگر استقلال بخواهد با این وضعیت پیش برود من خیلی نگرانش می‌شوم.

یعنی سهمیه هم نمی‌گیرد؟
بحث سهمیه نیست. امیدوارم سهمیه اش را بگیرد، من نگران رویه بی‌تجربگی‌هایی هستم که در این بازی شاهدش بودم!

با این چند اخراجی و مصدومیت‌ها وضعیت استقلال برای دیدار با سایپا را چطور ارزیابی می‌کنید؟
وضعیت خوبی نیست! امیرارسلان مطهری که مصدوم شد! دیاباته هم شاید نباشد! تبریزی هم که مصدوم شده و غلامی و علی کریمی هم که محروم هستند! فکر می‌کنم مقابل سایپا استقلال باید با ترکیبی جوان‌تر به میدان برود و از طرفی بازیکن خاصی را هم روی نیمکت ندارد!

جای دیاباته و مطهری چه بازیکنی باید به میدان برود؟
قطعاً بلبلی در این دیدار به بازی خواهد رفت. او باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرد. بالاخره خواسته یا ناخواسته روز‌های حساسی برای بازیکنان ایجاد می‌شود که باید قدرش را بدانند. البته این به صلاحدید کادر فنی است ولی در کل فکر می‌کنم استقلال برای دیدار با سایپا روز سخت‌تری در پیش دارد.

با این باخت، هنوز بختی برای قهرمانی استقلال قائل هستید؟
من ابتدای حرف‌هایم هم گفتم خیلی نگران استقلالم! ولی امیدوارم فرهاد بتواند تیم را جمع کند و آرزویم این است که استقلال از این شرایط بیرون برود. این تیم بازیکنان بزرگی دارد که هر یک اعتبار فوتبال ایران هستند. چراکه نه! استقلال هنوز هم بخت قهرمانی دارد و در فوتبال هر غیرممکنی می‌تواند ممکن شود.

 
24-news.ir/vdcjhhe8.uqeo8zsffu.html
منبع : خبر ورزشی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز