تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
معاون گمرک ایران اعلام کرد : ترخیص کالاهای اساسی «ذرت، دانه های روغنی، روغن خام، کنجاله سویا و جو» از گمرکات کشور، بدون اخذ کد رهگیری و اعلامیه تأمین ارز بانک بلامانع است.
ترخیص کالاهای اساسی بدون اخذ کد رهگیری
 به گزارش خبر24، مهرداد جمال ارونقی با بیان اینکه ترخیص کالا‌های اساسی از گمرکات بدون اخذ کد رهگیری و اعلامیه تأمین ارز بانک بلامانع است، گفت: با عنایت به ضرورت تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی و ضروری و توافق حاصل شده فیمابین وزارت صنعت، معدن تجارت؛ بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران، بدینوسیله به اطلاع صاحبان کالا‌های اساسی؛ ذرت، دانه‌های روغنی، روغن خام، کنجاله سویا و جو در گمرکات کشور می‌رساند ترخیص اقلام اشاره شده با ارائه مجوز‌های قانونی لازم، «بدون اخذ کد رهگیری و اعلامیه تأمین ارز بانک» بلامانع بوده، بدیهی است بانک مرکزی متعاقباً با هماهنگی واردکنندگان اقدام به صدور گواهی تخصیص ارز مدت دار به منظور تأمین ارز در سررسید حداکثر سه ماهه اقدام خواهد کرد.
 
ارونقی تاکید کرد: نظر به ضرورت تسریع در انجام امور، مقتضی است صاحبان کالا‌های اشاره شده، درصورت تمایل، ظرف مدت حداکثر یک هفته نسبت به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالای خود اقدام کنند.
 
۲/۵ میلیون تن از کالا‌های اساسی، بدون کد رهگیری و اعلامیه تأمین ارز بانک، قابل ترخیص هستند
 
مهرداد جمال ارونقی افزود: در حال حاضر نزدیک به ۱/۴ میلیون تن ذرت؛ بیش از ۱۵۷ هزارتن دانه‌های روغنی؛ بیش از ۳۶۱ هزار تن روغن خام؛ نزدیک به ۱۵۰ هزار تن سویا و بیش از ۴۲۲ هزار تن جو در بنادر کشور موجود است که ترخیص آن طی هفته آتی بدون اخذ و ارائه کدرهگیری بانک بلامانع اعلام شده است.
 
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران تأکید کرد: موارد فوق به جز سایر کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات و بدون در نظر گرفتن موجودی شناور‌های درحال تخلیه یا درحال پهلوگیری در بنادر هستند که آمار اقلام مربوط به آن‌ها نیز متعاقباً اعلام خواهد شد، بنابراین مشکلی از جهت تأمین کالا‌های اساسی وجود ندارد.
  
24-news.ir/vdcevp8x.jh8pwi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز