تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
غلامرضا منصوری در این فایل صوتی صراحتاً اعلام کرده است که بروید به دادسرا بگویید که من قصد بازگشت به کشور را دارم.
ادعای جدید یک رسانه؛ مرگ منصوری خودکشی نبود؟
خبر24 - به دنبال انتشار گزارش دادستانی رومانی درباره چگونگی مرگ قاضی متواری پرونده اکبر طبری، شب گذشته بخش فارسی بی بی سی فارسی در گزارش خود مدعی شده است که به وصیت نامه این قاضی دست پیدا کرده است.

این رسانه فارسی زبان خارج از کشور همچنین یک فایل صوتی را منتشر کرده است که شخصی که این رسانه او را «قاضی منصوری» معرفی میکند می‌گوید: من وارد سفارت ایران در رومانی شدم، اما سفارت ایران با پلیس رومانی تماس گرفته و به آن‌ها گفتند که من تحت تعقیب هستم بیاید من را ببرید.

غلامرضا منصوری در این فایل صوتی صراحتاً اعلام کرده است که بروید به دادسرا بگویید که من قصد بازگشت به کشور را دارم.

این رسانه فارسی زبان همچنین مدعی شده است که برخی افراد «قاضی منصوری» را با یک نقشه از پیش تعیین شده به رومانی کشانده اند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که برادر قاضی منصوری پیشتر به سایت مدآرا با اشاره به اینکه قاضی منصوری به هیچ وجه اهل خودکشی نبوده است گفته بود: ما از دادگاه جمهوری اسلامی می‌خواهیم که به این پرونده رسیدگی کنند و نقش سفیر ایران در رومانی و کوتاهی او در روند بازگشت قاضی منصوری بررسی شود و اگر لازم است سفیر باید محاکمه شود.

البته سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری روز سه شنبه در واکنش به این ادعای برادر قاضی منصوری گفت که اینگونه اظهارات ارزش پاسخگویی ندارد.

این در حالی است که علی القاصی مهر دادستان تهران امروز در جمع خبرنکاران اظهار کرد که پلیس بخارست فیلم هتل محل اقامت قاضی منصوری را برای ما ارسال کرده است.

سایت دیده بان ایران پیشتر در همین رابطه طی نگارش گزارشی نوشته بود: با توجه به گزارش دادستانی رومانی باید ماجرای پرونده این قاضی متهم را مختومه دانست هر چند که پیشتر مجنبی ذالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته بود: یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال در کشور برای حذف فردی است که ممکن بوده حاوی اطلاعاتی باشد.

منبع: دیده بان
24-news.ir/vdchkwnk.23nvzdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز