تاریخ انتشارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برشمردن ویژگی‌های منحصربه‌فرد جدیدترین دستاورد صنعت دفاعی در حوزه موشکی گفت: ‌موشک‌های "شهید سلیمانی" و "ابومهدی" ‌نیروهای مسلح را توانمندتر کرد.
همچنان در حال افزایش ‌توان موشکی هستیم
به گزارش خبر24، امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفت‌وگو با تسنیم با برشمردن اولویت‌های صنعت د‌فاعی در چشم انداز چهارشاله وزارت دفاع اظهار داشت: آمادگی و توانمندی موشکی همیشه یکی از اولویت‌های مهم کشور و وزارت دفاع بوده و همیشه بر تقویت و توسعه این حوزه متمرکز بوده‌ایم  و در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های چشمگیر و فوق‌العاده‌ای در توان موشکی رسیده‌ایم که در 31 مرداد روز صنعت دفاعی چند موشک مهم رونمایی شد.‌
 
وی با تاکید بر اینکه هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ کمیت اتفاقات مهم و مبارکی در حوزه موشکی کشور افتاده است، تصریح کرد: دو نمونه بارز این اتفاق در روز صنعت دفاعی رونمایی شد. موشکی با نام "شهید قاسم سلیمانی" و "شهید ابومهدی المهندس" هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت جزو مهم‌ترین و بهترین دستاور‌دهای صنعت دفاعی بوده است.

‌وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه از افزایش سه ‌برابری بُرد موشک‌های "شهید ابومهدی" و"شهید سلیمانی" نسبت به نسل قبلی آنان خبر داد و گفت:  این توانمندی بسیار برای ما حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این دو موشک ویژگی‌های بارزی دارد که سبب توانمندی بیشتر نیروهای مسلح شده است، ابراز کرد: توانمندی موشکی همواره جزو اولویت‌های اصلی ما محسوب می‌شود و ما همچنان در حال افزایش این توانمندی هستیم.

 
24-news.ir/vdcirza5.t1azz2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز