تاریخ انتشارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال پیگیری جهت رفع مشکلات و بازگشایی مجدد فرودگاه کنارک است.
توقف پروازهای غیرنظامی در فرودگاه کنارک
به گزارش خبر24، مرتضی دهقان، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، درباره تعطیلی فرودگاه کنارک، اظهار داشت: ‌ فرودگاه کنارک (چابهار) براساس توافقات انجام یافته بین بخش نظامی و سازمان هواپیمایی کشوری در جهت استفاده هرچه بیشتر از منابع و زیرساخت های هوانوردی برای ارائه خدمت حمل ونقل هوایی به هموطنان  و براساس دستورالعمل های مربوطه، مطابق با استانداردهای کشوری به پروازهای تجاری سرویس ارائه می دهد.

وی ادامه داد: اخیرا شرکت فرودگاهی عقاب عسلویه که از طرف مالک به عنوان بهره بردار این فرودگاه معرفی شده است، طی نامه ای به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد به دلیل «اشکالات موجود در سطوح پروازی»، «سوخت‌گیری» و «نیاز به تعمیرات سیستم های ناوبری»، انجام پروازهای غیرنظامی در باند این فرودگاه از تاریخ ۲۰ شهریورماه تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نیست.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی بیان کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه مکران از لحاظ سیاسی و اقتصادی و همچنین تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه همه جانبه این منطقه، سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی بخش های ذیربط در حال پیگیری جهت رفع مشکلات و بازگشایی مجدد فرودگاه جهت ارائه خدمت به پروازهای مسافری است.
روز گذشته، سعید چلندری، معاون حمل و نقل و ترانزیت منطقه آزاد چابهار، با اشاره به تعطیل شدن فرودگاه کنارک با تصمیم نیروی هوایی ارتش گفته بود: با رایزنی انجام شده با یکی از شرکت‌های هواپیمایی روزانه دو پرواز به فرودگاه ایرانشهر انجام می‌شود تا خدمت رسانی به مردم دچار وقفه نشود.
 
24-news.ir/vdcizra5.t1azz2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز