تاریخ انتشارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
استاندار جزیره راهبردی سقطری یمن گفت که امارات کارشناسان اسرائیلی به این جزیره اعزام کرده است.
امارات دوستان جدیدش را به جزیره یمن اعزام کرد
به گزارش خبر24، «هاشم سعد السقطری» استاندار سقطری تأکید کرد که این جزیره در طول تاریخ حضور متجاوزان را نپذیرفته و بزودی طمع کشورهای عضو ائتلاف متجاوز به یمن و نیز آمریکا و اسرائیل به این جزیره نیز ناکام خواهد ماند.

السقطری در مصاحبه با خبرگزاری یمنی «سبأ» تصریح کرد که امارات از زمان آغاز تجاوز به یمن برای ایجاد پایگاه نظامی و تشکیل شبه‌نظامیان جهت بر هم زدن امنیت و ثبات سقطری تلاش می‌کند به ویژه اینکه این جزیره از اهمیت استراتژیک در اقیانوس هند برخوردار است.
وی با اشاره به تلاش‌های امارات برای ایجاد پایگاه‌های آمریکایی و اسرائیلی، گفت که ابوظبی خدمات زیادی به اسرائیل در این منطقه ارائه کرد و یمن میزان روابط بین ابوظبی و تل‌آویو را فاش کرد.

استاندار سقطری همچنین گفت که تمامی تحرکات امارات و اسرائیل در این استان با همدستی عربستان سعودی است و عربستان حضور نظامی استعماری در سقطری دارد و ژانویه گذشته کارشناسان آمریکایی را به منظور بررسی امکان ایجاد پایگاه‌های نظامی به سقطری اعزام کرد و امروز نیز امارات کارشناسان اسرائیلی را به این جزیره اعزام کرده است.

او همچنین به اقدام اخیر شبه‌نظامیان گروه موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوبی) تحت حمایت امارات برای سیطره بر پایگاه‌های مهم در منطقه مومی واقع در شرق جزیره سقطری و منطقه قطنان در غرب این جزیره به منظور سلطه بر دریانوردی و آبراه بین‌المللی، اشاره کرد.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcd9x0o.yt0ff6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز