تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
دبیر علمی همایش چالش‌های سند ۲۰۳۰ برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش در نشست خبری گفت: سند ۲۰۳۰ برنامه‌ای برای به زانو درآوردن کشورها در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و نظامی است.
سند ۲۰۳۰ برنامه‌ای برای به زانو در آوردن کشورها است
به گزارش خبر24، حجت الاسلام علی ذوعلم، دبیر علمی همایش چالش‌های سند ۲۰۳۰ برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در سالن مرکزی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد ضمن انتقاد از اجرای چراغ خاموش این سند استعماری در کشور، اظهار داشت: کشورهای غربی و اروپایی خودشان را پایبند به این سند نمی‌دانند و برای فرهنگ و آموزش خود برنامه‌های مختص خود را به اجرا گذاشته اند و عده‌ای پیگیر این سند در داخل کشور هستند.

وی ادامه داد: کشورهای استعماری با برنامه ریزی های خود به صورت سندهای ۲۰۱۵ و ۲۰۳۰ در صدد هستند استقلال کشورهای مستقل از غرب را در جهت منافع استعماری خود قرار دهند.

دبیر علمی همایش چالش‌های سند ۲۰۳۰ توضیح داد: استکبار با دانستن این مطلب که دیگر نمی‌تواند به صورت جنگ سخت به مقابله با انقلاب اسلامی اقدام کند به تدوین و برنامه ریزی هایی روی آورده است تا بتواند به صورت ریشه‌ای تفکر استعماری خود را در کشورهای هدف پیاده سازی کند و متأسفانه با عدم توجه مسئولان وقت دولتی این سند بدون تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی در کشور به اجرا در آمد.

عضو هیأت علمی گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: جای تأسف است که با وجود تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص این سند استعماری، عده‌ای در داخل دنباله رو سیاست‌های کشورهای استعماری غرب بوده و در حال حاضر نیز به صورت چراغ خاموش پیگیر اجرای این سند ننگین استعماری هستند.

حجت الاسلام ذو علم با بیان آیه ۲۵۷ سوره مبارکه بقره خاطرنشان کرد: خداوند در این آیه تاکید می‌کند که پشتیبان و یاور کسانی است که در مسیر حق هستند و افراد جویای حقیقت را که در مسیر الهی قرار دارند پشتیبانی خواهد کرد. در مقابل، افرادی که ولایت طاغوت‌ها و استکبار را قبول کردند و از نور به سمت تاریکی‌ها در حرکت هستند یاری نخواهند شد.

وی با بیان تاریخچه سند ۲۰۳۰، بیان داشت: سند ۲۰۳۰ یک برنامه تکمیلی از سوی سازمان ملل است که ادامه دهنده و تکمیل پازل سند ۲۰۱۵ مجمع عمومی این سازمان است. کشورهای سلطه گر با ترفند نفوذ در پی ایجاد انحراف در نهادهای فکری و فرهنگی و بخصوص آموزش و پروش کشورهای جهان و بخصوص ایران اسلامی هستند.

حجت الاسلام ذو علم تأکید کرد: سند ۲۰۳۰ برنامه پایه‌ای برای به زانو در آوردن کشورها در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و نظامی است. دشمن کاملاً می‌داند برای اینکه بتواند تسلط کاملی بر منافع دولت‌های مستقل داشته باشد، باید فکر و فرهنگ آنها را هدف قرار دهد.

وی ادامه داد: استکبار در دهه‌های گذشته نیز دست به تغییر فرهنگ در جای جای دنیا زده است و متأسفانه توانسته است در بعضی کشورها به هدف خود برسد و ما نیز اگر در این زمینه کوتاهی داشته باشیم دچار بدبختی‌هایی خواهیم شد که این کشورها به آن مبتلا شده اند.

دبیر علمی این همایش تاکید کرد: مسئولان دولتی باید در تفاهم نامه‌های خود با کشورها و سازمان‌های بین المللی دقت بیشتری را داشته باشند. باید دولت از همان لحظات اولیه تصویب این اسناد در سازمان ملل دقت کند چه سندی در این نهادهایی که برای به سلطه در آوردن کشورها است، برپا شده و تدوین می‌شود تا بتواند جلوی نفوذ دشمن را از این طریق بگیرد.

وی ادامه داد: فرهنگ و دین اسلام همیشه از راهکارهای اصلاحی استقبال کرده است و فرهنگ ما روش‌ها و ابتکاراتی که به نتیجه خوبی رسیده است را تأیید کرده است و ما در پی این امر نیستیم که اگر روش خوب و کاربردی در جوامع مختلف بود را نفی کنیم و بدون کار کارشناسی آن را نفی و سلب کنیم. ولی سند ۲۰۳۰ برنامه‌ای است با تفکر اومانیستی و سکولاریسم که با این فکر و هدف به مرحله اجرا در آمده است.

حجت الاسلام ذوعلم اظهار کرد: چهل سال قبل، انقلاب اسلامی یک نه بزرگ به شرق و غرب و عالم صادر کرد که دیگر دنباله رو برنامه‌های آنها نیست و در نتیجه دشمن با تمام قدرت خود به مقابله با انقلاب برخواسته است و همیشه به برکت خداوند متعال و مردم انقلابی شکست خورده است.

لازم به ذکر است، همایش علمی «چالش های سند ۲۰۳۰ برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش» توسط پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با سخنرانی آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام علی ذو علم معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و دبیر علمی همایش، حسین رمضانی رئیس مرکز مطالعات پیشرفت و تمدن و محمود مهام عضو هیئت علمی پژوهشگاه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود و همچنین در این همایش از دو کتاب مهم در زمینه سند ۲۰۳۰ رونمایی به عمل خواهد آمد.

این همایش روز دوشنبه ۲۴ شهریورماه جاری از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن علامه جعفری (ره) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تهران به نشانی: خیابان شهید بهشتی، خیابان احمد قصیر، کوچه پژوهشگاه دوم، شماره ۲ و همچنین به صورت مجازی تحت نرم افزار آپارات به نشانی: Aparat.com/iictchannel/live پخش خواهد شد.
24-news.ir/vdcf00dj.w6dyeagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز