تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: طی ۱۰ روز آینده میزان واکسن مننژیت تامین شده به ۱۰۰ هزار دوز می رسد و نیاز کشور به این واکسن تا پایا سال تامین می شود.
تامین واکسن مننژیت مورد نیاز کشور تا پایان سال
به گزارش خبر24، سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو هرساله واکسن مننژیت مورد نیاز زائران حج تمتع، عمره، عتبات و مشمولان خدمت سربازی را تامین می کند که امسال با توجه به عدم اعزام زائر به کشورهای دیگر، واکسن تنها به مشمولان نظام وظیفه تزریق می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسن مننژیت در چندین مرحله تامین شده است، عنوان کرد: طی روزهای گذشته ۹۵۰۰ دوز دیگر واکسن مننژیت تامین و تحویل معاونت بهداشتی شده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ظرف ۱۰ روز آینده این میزان واکسن تامین شده به ۱۰۰ هزار دوز رسیده و نیاز کشور به این واکسن تا پایان سال رفع خواهد شد.
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به کمبود مقطعی این واکسن طی ماه های گذشته، توضیح داد: اقدامات لازم برای تامین این دارو مانند روال سال‌های گذشته صورت گرفته بود اما تحریم‌های ظالمانه، مشکلات انتقال منابع مالی و از طرف دیگر محدودیت‌های اعمال شده در پروازها به دلیل شیوع کرونا، برنامه‌ریزی ها را با اختلال مواجه کرد و خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده ظرف مدت کوتاهی واکسن تامین شد.
 
24-news.ir/vdcjhtex.uqevtzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز