تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
امروز با شروع معاملات بازار سهام در حالی که شاخص کل بازار ابتدا حدود نیم درصد رشد کرد، اما با ادامه روند معاملات شاخص کل ۵۵۰۰ واحد ریزش کرد و به یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد رسید.
بورس روی خط هیجان
خبر24- بازار سهام امروز با شروع معاملات روند صعودی را پشت سر گذاشت اما در ادامه روند معاملات شاخص کل متاثر از اخبار ضد و نقیض و شایعات به راه افتاده در بازار مبنی بر بازگشایی نمادهای پالایشی، با صف‌های فروش روبه‌رو شد.
همچنین صف‌های خرید در نمادهای بانکی از دست رفت و عرضه در نمادهای کوچک‌تر شدت بیشتری گرفت.
امروز زمانی که بازار در حال طی کردن روند عادی خود بود شایعاتی مبنی بر بازگشایی نمادهای پالایشی به راه افتاد که در ادامه سعید محمد علیزاده، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس خبر داد: امروز  برنامه‌ای برای بازگشایی نمادهای پالایشی، شستا و خودرو نداریم. همچنین این خبر تاثیر منفی روی بازار گذاشت و این نشان از جو هیجانی و بی‌اعتمادی به بازار در این روزهاست هر چند از همان ابتدا نمای بازار به سبب معاملات مثبت بزرگان مثبت مانده بود و کلیت بازار روند منفی را نشان می‌داد.
امروز فلزات اساسی، بانک‌ها و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معاملات 2665 میلیارد تومان، 2277 میلیارد تومان و 505 میلیارد تومان برترین صنایع هستند و علی‌رغم تلاش‌ها و توجهاتی که برای مثبت شدن نمادهای بزرگ انجام می‌شود در صنایع کوچک شاهد ادامه روند نزولی هستیم.
کگل، فولاد و فارس بیشترین تاثیر مثبت و فملی، حکشتی و رمپنا بیشترین تاثیر منفی روی روند بازار را داشتند. ارزش مجموع معاملات امروز به 13,388 میلیارد تومان رسید.
هرچند حجم و ارزش معاملات نسبت به دیروز بیشتر بود اما شاخص کل روندی منفی داشت. در ادامه روند نزولی نمادهای خودرویی امروز، خگستر نیز با افشای اطلاعات الف متوقف شد و عرضه در این نمادها به شدت ادامه دارد.
بازار سهام این روزها به دلیل جو هیجانی تحت تاثیر اخبار دچار نوسان می‌شود و امروز نیز مجلس در جلسه‌ای غیرعلنی به بررسی مشکلات بازار سهام، طلا، دلار و مسکن پرداخت. همچنین اوراق اختیار فروش فارس منتشر شد. سررسید این اوراق 13 اسفند 99 است.
منبع: تجارت نیوز
24-news.ir/vdcjitex.uqevazsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز