تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
شهرداری منطقه الغبیری در بیروت، یکی از خیابان های اصلی آن منطقه را به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری کرده است.
ماجرای جالب اتوبان امام خمینی در بیروت
به گزارش خبر24، دکتر مسعود اسداللهی تحلیلگر ارشد مسائل در کانال تلگرامی خود نوشت: شهرداری منطقه الغبیری در بیروت، یکی از خیابان‌های اصلی آن منطقه را به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری کرده است.

هر مسافری که از خارج از لبنان وارد فرودگاه بیروت می‌شود، به محض خروج از فرودگاه با تابلو بزرگی روبرو می‌شود که روی آن نوشته شده "اتوبان امام خمینی (ره) ". بعد از عبور از این تابلو، خروجی سمت چپ به اتوبان "حافظ اسد" وصل می‌گردد.

اگر مسافر موردنظر مسیر خود را در اتوبان امام خمینی (ره) ادامه دهد، پس از عبور از روبروی بیمارستان رسول اعظم (ص) که متعلق به حزب الله لبنان می‌باشد، در سمت راست با اتوبان و پل بسیار بزرگ "شهید عماد مغنیه" روبرو می‌شود که به سمت شرق مسیحی نشین بیروت و شرق کشور لبنان خواهد رفت و یا اینکه وارد منطقه شیعه نشین "ضاحیه" بیروت شده و می‌تواند از طریق خیابان "شهید سید عباس موسوی" ادامه مسیر دهد.

در صورتی که مسافر موردنظر مسیر خود را در اتوبان امام خمینی (ره) ادامه دهد، در دور برگردان روبروی "مجلس اعلای شیعیان لبنان" می‌تواند به سمت چپ اتوبان رفته و پس از طی مسافتی کوتاه وارد خیابان "شهید قاسم سلیمانی" شود.

اگر مسافر موردنظر مسیر خود را در اتوبان امام خمینی (ره) ادامه دهد، می‌تواند از طریق بلوار" امام موسی صدر" وارد "اتوبان حافظ اسد" شده و پس از عبور از روبروی" بیمارستان الزهراء (س) " به سمت منطقه غرب بیروت که ساکنین آن اکثراً از برادران اهل سنت می‌باشند، ادامه مسیر دهد.

بدین ترتیب می‌توان به مسافر موردنظر گفت که به "کشور مقاومت اسلامی" خوش آمدی.

حتی اگر این مسافر پمپئو (وزیرخارجه آمریکا) و یا ماکرون (رئیس جمهور فرانسه) باشد، باید از چنین مسیری عبور کند. بنابراین می‌توان به او گفت که این است نتیجه تلاش دولت‌های نژادپرست و راست گرای افراطی ترامپ و نتانیاهو برای تروریست معرفی کردن حزب الله لبنان و نابود کردن مقاومت اسلامی در آن کشور.
24-news.ir/vdcayeny.49n6o15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز