تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
منابع یمنی از تحرکات و اقدامات خطرناک امارات در جزیره سقطری یمن خبر دادند.
جدیدترین تحرک خطرناک امارات در جزیره سقطری یمن
به گزارش خبر24 به نقل از الجزیره، منابع یمنی از تحرکات و اقدامات خطرناک امارات در جزیره سقطری یمن خبر دادند.

«فهد سلیم کفاین» وزیر منابع شیلات یمن وابسته به دولت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن اعلام کرد: امارات اخیراً تجهیزات ارتباطاتی پیشرفته وارد جزیره سقطری یمن کرده است.

وی افزود: امارات همچنین تجهیزات و ادوات دیگری هم وارد این جزیره یمنی کرده است.

وزیر شیلات یمن تاکید کرد: در اگوست گذشته، خارجی‌ها( از سوی اماراتی ها) از اتباع مختلف بدون روادید، به سقطری آورده شده‌اند که این اقدام نقض حاکمیت یمن است.

وی اقدامات انجام شده را غیرقابل قبول دانست.

این در حالی است که روز گذشته، «هاشم سعد السقطری» استاندار جزیره سقطرای یمن اعلام کرده بود که امارات، کارشناسان اسرائیلی را به جزیره راهبردی سقط را فرستاده است.

وی با اشاره به اینکه این جزیره در طول تاریخ حضور متجاوزان را نپذیرفته است، افزوده بود: بزودی مطامع کشورهای عضو ائتلاف متجاوز به یمن و نیز آمریکا و اسرائیل در این جزیره هم ناکام خواهد ماند. امارات از زمان آغاز تجاوز به یمن برای ایجاد پایگاه نظامی و تشکیل شبه‌نظامیان جهت بر هم زدن امنیت و ثبات سقطری تلاش می‌کند به ویژه اینکه این جزیره از اهمیت استراتژیک در اقیانوس هند برخوردار است.

وی با اشاره به تلاش‌های امارات برای ایجاد پایگاه‌های آمریکایی و اسرائیلی، گفته بود: ابوظبی خدمات زیادی به اسرائیل در منطقه کرده است و یمن میزان و حجم روابط بین ابوظبی و تل‌آویو را نمایان کرد.

استاندار سقطری ضمن تمجید از مخالفت مردم سقط را با عادی سازی روابط میان تل آویو و ابوظبی، تاکید کرده بود: آزادگان سقط را نقش برجسته ای در آشکار کردن طرح‌های اشغالگران اماراتی و اسرائیلی دارند و طرح‌های متجاوزان را در هم خواهند شکست. تمامی تحرکات امارات و اسرائیل در این استان با همدستی عربستان سعودی است. عربستان حضور نظامی استعماری در سقطری دارد. ریاض، ژانویه گذشته کارشناسان آمریکایی را به منظور بررسی امکان ایجاد پایگاه‌های نظامی به سقطری اعزام کرد و امروز نیز امارات کارشناسان اسرائیلی را به این جزیره اعزام کرده است. آمریکا و اسرائیل و در ورای آن عربستان و امارات در سقط را، در سایه بیداری و آگاهی قوی ساکنان آن، جایی نخواهند داشت.

منبع: مهر
 
24-news.ir/vdcd5s0o.yt0fn6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز