تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
رئیس مرکز رشد و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ایرانی‌ها انحصار داروی کوپامر را از صهیونیست‌ها گرفتند، گفت: این دارو برای درمان بیماری ام. اس موثر است.
ایرانی‌ها انحصار داروی بیماری ام.اس را از صهیونیست‌ها گرفتند
به گزارش خبر24 به نقل از مهر، محمدرضا سیاهی در نشست خبری هیأت مدیره انجمن داروسازی آذربایجان شرقی با خبرنگاران گفت: اسم این دارو کوپامر است که ماده اولیه آن در تهران تولید می‌شود و برای بیماری ام. اس مفید است. فرم کپسول این دارو نیز در تبریز تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه دو شرکت داروساز در تبریز و تهران انحصار داروی بیماری ام. اس را از صهیونیست‌ها گرفتند، گفت: اکنون در جهان فقط در جمهوری اسلامی ایران و همچنین رژیم صهیونیستی این دارو تولید می‌شود.

سیاهی ابراز داشت: اصلی ترین نقش داروسازی حفظ و ارتقای سلامت مردم با اطمینان از اثربخشی و ایمنی و سلامتی بوده که در تمامی بخش‌های داروسازی اهمیت فروانی داشته است.

وی همچنین ابراز داشت: تبریز یکی از قطب‌های بزرگ داروسازی ایران و تولید آنتی بیوتیک است.

این بازرس انجمن داروسازی استان گفت: طی ۱۰ سال گذشته فقط ۲۰ مورد شکایت از داروخانه‌ها داشته‌ایم که نشان از عملکرد خوب آنها است.

سیاهی سپس با تاکید بر اینکه دومین دانشکده داروسازی کشور در تبریز تأسیس شده است، افزود: این استان جایگاه بالایی در زمینه داروسازی در بین استان‌های مختلف کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه صنایع دارویی استان یکی از بالاترین و موفق ترین صنایع کشور هستند، گفت: این استان در زمینه تولید دارو نقش برجسته و مهمی در کشور دارد.
24-news.ir/vdcgun9t.ak9qz4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز