تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
یک رسانه خبری آمریکایی بخشی از فایل صوتی گفت‌وگوی رئیس جمهور ایالات متحده با روزنامه نگاری را که اخیرا کتابی درباره اش نوشته است، فاش کرده است.
سی ان ان فایل صوتی ترامپ با وودوارد را فاش کرد
به گزارش خبر24، شبکه سی ان ان به آخرین مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و باب وودوارد روزنامه نگار تحقیقی و مطرح آمریکایی دست یافته که اخیرا کتابی تحت عنوان "خشم" درباره ترامپ به نگارش درآورده است.

بر اساس این گزارش سی ان ان نوشت: این گفت و گوی تلفنی روز 14 اوت انجام شده است. از آغاز شیوع ویروس کرونا تا آن تاریخ بیش از 168 هزار نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند و فقط در همان روز 1300 آمریکایی دیگر جان باخته اند. ولی با این حال، ترامپ برای سئوال کردن درباره یک موضوع دیگر با باب وودوارد تماس گرفته است. ترامپ مطلع شده است که باب وودوارد کتابش را تکمیل کرده و می خواهد بداند که در این کتاب خودش چگونه توصیف شده و به تصویر کشیده شده است.

این نوزدهمین تماس تلفنی بین ترامپ و وودوارد بوده است. اساس کتاب وودوارد را 18 مصاحبه ای تشکیل می دهد که او قبل از 14 اوت با ترامپ داشته است.

ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی سئوالاتی درباره کتابش می پرسد و با لحنی ملتمسانه سعی می کند به طور غیر مستقیم وودوارد را مجاب کند تا اطلاعات مثبتی را درباره خودش ارائه کند.

سی ان ان افزود: این مکالمه 10 دقیقه ای نشان می دهد تمرکز اصلی ترامپ روی حل مشکلات اقتصادی ایجاد شده پس از کرونا است تا اینکه به فکر از بین بردن بیماری باشد.

بخشی از این گفت‌وگو به شرح ذیل است:

ترامپ: پس کلا تصور می کنی مساله ویروس، جای اقتصاد را گرفته است؟

وودوارد: بله مطمئنا این طور است. البته همان طور که می دانید این دو مساله به همدیگر ارتباط دارند.

ترامپ: بله کمی مرتبط هستند.

وودوارد: فقط کمی؟

ترامپ: منظور من این است که بیشتر از کمی، ولی اوضاع اقتصاد خوب است... ببین ما نزدیک ثبت یک رکورد دیگر در بازار سهام هستیم.

وودوارد: ببینید، انتخابات رقابت بین شما و بایدن خواهد بود. علاوه بر این، این انتخابات رقابت هر دوی شما با این ویروس هم به شمار می رود. چون این ویروس وارد زندگی افراد عادی شده یعنی دقیقا همان ده ها میلیون نفری که بیکار هستند. همان آدم هایی که ...

ترامپ: می دانم.

سی ان ان افزود: این گفت‌وگوی تلفنی به خوبی نشان می دهد که دیدگاه و نظر ترامپ درباره ویروس کرونا چیست. با گذشت 6 ماه که کارشناسان سعی کرده اند تا او را متقاعد کنند که اقتصاد و شیوع ویروس کرونا به یکدیگر ارتباط دارند ولی او هنوز به دنبال سر و سامان دادن به اوضاع اقتصاد و بازار سهام است، چون تصور می کند این عوامل نقش مهم و اساسی در انتخاب مجددش ایفا خواهد کرد.

وودوارد در ادامه به ترامپ می گوید که بخش هایی از کتاب وجود دارد که شاید او از آن خوشش نیاید.

ترامپ در پاسخ می گوید: ببین، همان طور که می دانی بازارها دارند به سرعت برمی گردند. حتما از این مساله مطلع هستی.

وودوارد هم پاسخ می دهد: بله البته.

ترامپ می گوید: خوب، در کتابت به این مساله اشاره کرده ای؟

وودوارد پاسخ می دهد: بله البته اشاره کرده ام.
24-news.ir/vdca0mny.49n6y15kk4.html
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز