تاریخ انتشارسه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
انتخابات ریاست جمهوری و شورای‌های شهر همزمان برگزار خواهد شد و به نوعی آن تعبیری که رهبر انقلاب به کار بردند که 3 تا 100 روز و یک 65 روز فرصت دارید تا کار کنید شامل حال شورای شهر تهران نیز می‌شود.
ماجرای این روزهای مسئولان شهر تهران
به گزارش خبر24، چند وقت پیش بود که حذف کلمه شهید از تابلوی کوچه‌ها و معابر شهر تهران موجی از اعتراض‌ها را به سوی شورای شهر و شهرداری تهران به راه انداخت. موجی که در نهایت شهرداری را مجاب کرد تا با اصلاح تابلوها کلمه شهید را به جای قبلش برگرداند.

این اقدام از سوی مسئولان شهر تهران البته باز هم تکرار شد؛ این‌بار آنجا که در تعویض تابلو نام میدان جمهوری اسلامی، کلمه اسلامی را حذف و فقط نام جمهوری را برای این میدان نصب کردند، این اقدام نیز موجی از اعتراضات را در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها به راه انداخت و مسئولان مربوطه را مجبور کرد تا دوباره کلمه اسلامی را در کنار میدان جمهوری گذاشته و تابلو مربوطه را اصلاح کنند.

اما یکی دیگر از رفتارهایی که اعتراض‌ها در فضای مجازی را برانگیخت و حتی باعث ایجاد تجمع مقابل ساختمان شهرداری تهران شد عدم متناسب‌سازی فضای شهر تهران با ایام ماه محرم بود. آنجا که حتی تا روز چهارم ماه محرم اقدام خاصی برای این موضوع از سوی شهرداری تهران انجام نشده بود که اعتراض‌ها و فشار رسانه‌ها شهرداری را به انجام این کار مجاب کرد تا هرچند کمرنگ‌تر و بی‌رمق‌تر از هر سال اما چهره شهر کمی برای ماه‌های عزای آل‌الله مناسب شود.

اما نکته‌ای که سوالات را راجع به عملکرد مسئلان شهری تهران بیشتر می‌کند رفتار دوگانه‌ای است که از سوی این نهاد در اسم گذاری معابر و محلات دیده می‌شود؛ حذف کلمه شهید و اسلامی از یک سو و تأمید بر نامگذاری معابر شهر به  نام کسانی که کشور از جانب آنها کم ضربه نخورده است؛ مصدق، مهندس مهدی بازرگان و امثالهم.

امروز نیز «حسن خلیل آبادی »، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: پیشنهاد من این است که شورای شهر خیابانی را به نام مرحوم آیت الله یوسف صانعی نامگذاری کند.

نکته جالب اینکه مسئولان شهری به جای پرداختن به مشکلات شهر تهران از جمله ترافیک سنگینی که این روزها مردم با آن دست و پنجه نرم می‌‌کنند و یا آلودگی هوا که امسال با آمدن فصول سرد سال حتما از سال‌های پیش بیشتر خواهد بود، بیشتر به فکر نام‌گذاری کوچه‌ها و خیابان‌ها هستند؛ چه اینکه شهردار تهران به جای اینکه به دنبال مطالبات خود از دولت باشد، در نامه‌ای عجیب به دفتر رهبر انقلاب طلب پول از محل صندوق توسعه ملی کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شواری‌های شهر همزمان برگزار خواهد شد و به نوعی آن تعبیری که رهبر انقلاب به کار بردند که 3 تا 100 روز و یک 65 روز فرصت دارید تا کار کنید شامل حال شورای شهر تهران نیز می‌شود. این گروه که بار مسئولیت تهران را به دوش کشیده‌اند باید با برنامه‌ریزی این روزها را برای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها غنیمت بشمردند تا کار به جایی نرسد که بار دیگر محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در مصاحبه‌ای بگوید: «یک کیلومتر مترو هم نساختیم» یا «ای کاش کارنامه‌ بهتری داشتیم».
24-news.ir/vdcjviex.uqevhzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز