تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه ماهواره پیام 2 با تکنولوژی پیشرفته و پیچیده‌تری طراحی می‌شود، گفت: ایران برای اولین‌بار به سمت ساخت ماهواره متوسط حرکت کرده و ماهواره پیام 2 با تصویربرداری و رزولوشین بالاتر و وزنی بالغ بر 200 کیلوگرم ساخته خواهد شد.
ماهواره پیام 2 با تکنولوژی پیشرفته و پیچیده‌تری ساخته می‌شود
به گزارش خبر24، سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه فاز اول ماهواره پیام ۲ که طراحی مفهومی آن انجام می‌شود، گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به انعقاد قرارداد طراحی و ساخت ماهوار پیام ۲ با سازمان فضایی ایران فاز اول طراحی مفهومی ماهواره پیام ۲ را آغاز کرده است که به مدت یک سال و نیم زمان خواهد برد.

* ماهواره پیام ۲ چندین کلاس بالاتر از ماهواره قبلی

معتمدی افزود:‌ فاز دوم ماهواره پیام ۲ پس از اتمام فاز اول با مشخص شدن مختصات و وزن آن که یک سال و نیم زمان می برد وارد مرحله تولید می‌شود. در واقع این ماهواره چندین کلاس بالاتر از ماهواره قبلی بوده و برای اولین‌بار در ایران ساخته می‌شود.

*  ساخت پروژه  پیام ۲ پیچیده و با تکنولوژی پیشرفته همراه است

وی تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۳۰ نفر از نخبگان و دانشمندان ایرانی بر روی این ماهواره فعالیت می‌کنند به طوری که ساخت این پروژه پیچیده با تکنولوژی پیشرفته همراه بوده و از تصویربرداری دقیق‌تر و با رزولوشین بالاتری همراه است.

*ماهواره پیام ۲ برای اولین بار در ایران به عنوان ماهواره متوسط ساخته می شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: ماهواره پیام ۲ بالغ بر ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد و این ماهواره برای اولین بار است پس از طراحی و تولید ماهواره کوچک به عنوان یک ماهواره متوسط ساخته خواهد شد.
24-news.ir/vdchmqnk.23nzzdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز