تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ سراسری در آمریکا نشان می‌دهد که 48 روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، «جو بایدن» با اختلاف 6 درصد از «دونالد ترامپ» جلوتر قرار گرفته است.
بایدن با اختلاف 6 درصد از ترامپ پیشی گرفت
به گزارش خبر24، ۴۸ روز مانده به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، نتایج جدیدترین نظرسنجی «هیل-هریس ایکس» نشان می‌دهد «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۹۹) با اختلاف ۶ درصد همچنان از «دونالد ترامپ»‌رئیس‌جمهور آمریکا جلوتر قرار گرفته است.

طبق گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، در نظرسنجی هیل-هریس ایکس که در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۴ سپتامبر (۲۰ تا ۲۴ شهریور ماه) انجام گرفت، ۴۵ درصد از رأی‌دهندگان ثبت‌‌نام کرده برای شرکت در انتخابات، تصریح کردند که اگر همین امروز انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شود، بایدن را انتخاب می‌کنند که در مقایسه با نظرسنجی اوایل ماه این مؤسسه، دو درصد کاهش داشته است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۳۹ درصد از شرکت‌کنندگان تصریح کردند که در صورتیکه همین امروز انتخابات برگزار شود، از ترامپ حمایت خواهند کرد که در مقایسه با نظرسنجی قبلی تغییری در این رقم به وجود نیامده است.

طبق این نظرسنجی چهار درصد از شرکت‌کنندگان تأکید کردند نامزدی غیر از ترامپ و بایدن را ترجیح می‌دهند و چهار درصد نیز گفتند که قصد شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارند.

هشت درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی فوق نیز هنوز در خصوص فردی که قرار است به وی رأی دهند، تردید داشتند.

طبق این گزارش، بایدن در مقایسه با ترامپ در بین افراد میانسال ۶۵ سال و بالاتر از حمایت بیشتری برخوردار بود که البته این حمایت در مقایسه با نظرسنجی قبلی، ۹ درصد کاهش داشته است.

نظرسنجی هیل-هریکس به صورت آنلاین و در بین سه هزار و ۷۵۸ رأی‌دهنده آمریکایی که برای انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند و در بازه ۱۰ تا ۱۴ سپتامبر (۲۰ تا ۲۴ شهریور ماه) با حاشیه خطای مثبت و منفی ۱.۶ درصد انجام گرفته است.
24-news.ir/vdcaa0ny.49n6615kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز