تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با یک شبکه آمریکایی مدعی شده که واکسن کرونا سه تا چهار‌ هفته دیگر در کشورش آماده خواهد شد.
ادعای ترامپ | واکسن کرونا سه چهار هفته دیگر آماده است
به گزارش خبر24، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) مدعی شد که آمریکا بزودی واکسن کرونا را در اختیار خواهد داشت.

به نوشته خبر‌گزاری اسپوتنیک، ترامپ در مصاحبه‌ با شبکه ای‌بی‌سی نیوز در این خصوص گفت: «اگر حقیقت را بخواهید، شاید سال‌ها طول می‌کشید تا دولت پیشین به دلیل سازمان غذا و دارو و گرفتن تمام تأییدیه‌ها، یک واکسن را ارائه کند. [اما] ما چند هفته دیگر، می‌دانید سه چهار هفته دیگر به آن دست خواهیم یافت.»

در حال حاضر آمریکا در حال آزمایش شش واکسن ضد کروناست که سه عدد از آنها به مرحله سوم آزمایش عمومی رسیده است.

این ادعای ترامپ در حالی مطرح شده که وی پیشتر نیز مدعی شده بود که واکسن کرونا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری در سوم نوامبر آماده خواهد شد.

از سوی دیگر «فرانسیس کولینز»، مدیر مؤسسه ملی بهداشت آمریکا هفته گذشته گفت پیش‌بینی اینکه آمریکا تا سوم نوامبر، یعنی زمان بر‌گزاری انتخابات آمریکا به واکسن کرونا دست یابد غیر ممکن است، اما وی ابراز امیدواری کرد که واکسن کرونا تا پایان سال ۲۰۲۰ آماده می‌شود.

دموکرات‌ها نیز نگران هستند که سازمان غذا و دارو آمریکا مجبور شده که ساخت یک واکسن سرعت بدهد و در نتیجه از میزان تأثیر آن بکاهد.
24-news.ir/vdcf0edj.w6dy0agiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز