تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴
نماینده مجلس گفت: درحال حاضر شاهد قاچاق دارو به کشور‌های همسایه هستیم. ازجمله دلایل این موضوع، قیمت پایین دارو در ایران نسبت به کشور‌های همسایه به خاطر تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی است.
شاهد قاچاق دارو به کشور‌های همسایه هستیم

 

به گزارش خبر24، غلامرضا نوری قزلجه نماینده مجلس شورای اسلامی، درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو گفت: در حال حاضر شاهد قاچاق دارو به کشور‌های همسایه هستیم. از جمله دلایل این موضوع، قیمت پایین دارو در ایران نسبت به کشور‌های همسایه است. دلیل آن هم یارانه‌ای است که دارو در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: برای تحقق این هدف حتما باید بیمه‌های خدمات درمانی را سروسامان داد. بیمه‌ها باید سازوکار‌ها و زیرساخت‌های این موضوع را فراهم کنند.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس با بیان اینکه بیمه‌های خدمات درمانی باید پوشش‌های بیمه‌ای دارو را افزایش دهند، گفت: مابه التفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی با ارز آزاد از طریق بیمه می‌تواند به دارو اصابت کند و پوشش بیمه‌ای دارو افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: البته منابع مالی حاصل شده از مسیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید بدون وقفه و مرتب به بیمه‌های خدمات درمانی پرداخت شود. هرگونه فاصله و تعلل در پرداخت‌های این موضوع، زمینه‌ساز تشویش و نگرانی مردم خواهد شد.

نوری در پایان تصریح کرد: اختصاص منابع حاصل از یارانه دارو به مصرف کننده‌های واقعی بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل در این زمینه باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم./ فارس
24-news.ir/vdciz3a5.t1arp2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز