تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران گفت: اگر حرف آقای روحانی را برای تصویب FATF گوش کرده بودیم اکنون اوضاع کشور به مراتب سخت‌تر و وخیم‌تر می‌شد.
دولت راه‌های فرار از تحریم را لو داد
به گزارش خبر24، جواد عامری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با مهر درباره گفته‌های اخیر رئیس جمهور پیرامون جنگ اقتصادی و تحریم و ارتباط شرایط اقتصادی فعلی با عدم تصویب FATF اظهار داشت: تمام مطالبی که رئیس جمهور در رابطه با تحریم و جنگ اقتصادی می‌گویند از مدت‌ها قبل، پیش‌بینی می‌شد و مواردی بود که کارشناسان به ایشان تذکر می‌دادند. ایشان اگر آن زمان به جای توهین به منتقدان، مسائل را بررسی می‌کردند و از ابتدا بحث کارشناسی می‌کردند، شاید امروز به این جمع بندی نمی‌رسیدند.

وی عنوان کرد: مدت‌ها است که از آقایان می‌خواهیم سر یک میز بنشینند و دوستانه با هم صحبت کنند و فقط آمریکا و اروپا را دوست ندانند که با آنها قدم بزنند و مذاکره کنند. می‌خواهیم با منتقدین خود جلسه بگذارند و نقطه نظرات آنها را بشنوند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران افزود: به عقیده من وقتی آقای ظریف می‌گویند نقدکنندگان برجام و کسانی که با نظرات ما مخالفت دارند، باید به خدا جواب پس بدهند و بخواهند بحث را احساسی کنند و مظلوم نمایی کنند کار حل نمی‌شود. اگر ایشان واقعاً استدلال دارند در یک میزگرد تلویزیونی حضور پیدا کنند. چیزی که از ایشان دیده شده این است که همیشه به تنهایی صحبت کردند، تعریف کردند و قول دادند.

عامری بیان کرد: این آقایان با قاطعیت می‌گفتند همه مشکلات حل می‌شود و حتی مشکل آب خوردن را به برجام گره زده بودند و حالا که این شرایط پیش آمده نتیجه همان نگاه است‌. از ابتدا این شرایط برایشان پیش‌بینی شده بود.

وی تصریح کرد: آقای روحانی چهار سال اول با ایجاد رکود تورم را مهار کرد و این رکود باعث شد اقتصاد به هم بریزد، کارخانه‌ها تعطیل شود و بیماری افزایش پیدا کند و ایشان در پاسخ به پیش‌بینی‌ها می‌گفت ما مشکلی نداریم. اصلاً این اقدامات و مشکلاتی که سر دلار ایجاد شده است همه قابل پیش‌بینی بود. وقتی نقدینگی این اندازه رشد می‌کند پیش‌بینی می‌شد که گرانی و تورم را به همراه داشته باشد.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران خاطرنشان کرد: ایشان این مسائل ساده را تجزیه و تحلیل نکردند و حالا که به اینجا رسیدند می‌گویند دو سال اخیر جنگ اقتصادی رخ داده است. یا بحث FATF را مطرح می‌کنند که آن زمان کارشناسان می‌گفتند نتیجه تصویب آن اصلاً باعث نمی‌شود که مشکلات اقتصادی ما حل شود. به نظر من صحبت‌های ایشان کارشناسی نیست‌.

عامری اضافه کرد: بارها در مورد FATF صحبت شد و گفته شد تصویب آن منجر به این می‌شود که ما به صورت هدفمند تحریم شویم. در مجلس هم در مورد آن صحبت شد و در مجمع تشخیص افراد صحبت کردند، وزرای آقای روحانی هم صحبت کردند و نتوانستند جمع را قانع کنند و جمع نظرش این بود که تصویب FATF به ضرر کشور است.

وی گفت: حالا به جای اینکه به فکر اصلاح مشکلات باشند، مشکلات صوری ایجاد می‌کنند. اگر حرف آقای روحانی را گوش کرده بودیم اکنون اوضاع کشور به مراتب سخت‌تر بود. خیلی از راه‌های فرار و دور زدن تحریم که داشتیم به دلیل اجرای برخی از مصوبات از سوی دولت لو رفت و اگر FATF را انجام می‌دادند این کار وخیم‌تر هم می‌شد.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در پایان تصریح کرد: به نظر من صحبت‌های رئیس جمهور غیرکارشناسی است و قصد دارند عده‌ای را فریب بدهند. البته به علت تناقض‌هایی که دیده می‌شود مردم متوجه شدند این نقطه نظرات و تحلیل‌ها با واقعیت همخوانی ندارد.
24-news.ir/vdcbfsba.rhbsspiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز