تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
جوبایدن، ترامپ را مسئول مرگ بیش از ۲۰۰ هزار آمریکایی و سرخوردگی رنگین پوستان این کشور اعلام کرد.
بایدن: ترامپ بدترین گزینه برای آمریکا
به گزارش خبر24 به نقل از تلویزیون ای پی تی ان لایو؛ جوبایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اظهاراتی انتخاباتی در سینسیناتی در اوهایو  دورنمای اقتصادی این کشور را مبهم توصیف کرد و  به سرخوردگی رنگین پوستان و زنان آمریکایی از زمامداران کاخ سفید اذعان کرد.   

بایدن : دورنمای اقتصادی آمریکا مبهم است. 
جوبایدن افزود: ما در زمانه دشواری هستیم.علاوه بر همه گیری با بیکاری هم روبرو هستیم.دورنمای اقتصادی کشور مبهم است.این اقتصاد بسیار بد مدیریت شده است.در سراسر اوهایو مردم نگران پرداخت حقوق خود هستند.آنها نگران پرداخت اجاره بهای خود هستند.آنها نمی توانند داروهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.آنها نمی توانند غذای مورد نیاز خود را تهیه کنند.آنها با گزینه های دشواری روبرو هستند.آنها درباره ثبت نام فرزندان خود در مدرسه نگران هستند.این مدارس نمی توانند بازگشایی شوند.آنها حتی اگر کار هم داشته باشند باید همانند یک معلم در کنار فرزند خود باشند.آنها نمی دانند از فرزند خود مراقبت کنند یا اینکه بر سر کار خود حاضر شوند.ما چگونه می توانیم کاری برای آنها انجام دهیم.ما باید به مردم اولویت دهیم.باید بهتر و بهتر از همیشه در میانه این رکود اقتصادی برای آنها کار کنیم.
 
ترامپ مسئول مرگ بیش از ۲۰۰ هزار آمریکایی است
وی در ادامه گفت: همه ما می‌گوییم که چه فردی باید به فکر ما باشد. این رئیس جمهور دونالد ترامپ است.۲۱۵ هزار نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند. کارشناسان به ما می‌گویند که ممکن است ما ۲۰۰ هزار نفر دیگر را تا پایان ژانویه از دست بدهیم. این تنها به خاطر آن است که رئیس جمهور تنها نگران یک موضوع است و آن بازار سهام است. این به خاطر آن است که از پیروی از علم امتناع می‌کند. گفته می‌شود که اگر تنها ماسک بزنیم ما می‌توانیم بر اساس نظر کارشناسان تا پایان سال جان ۱۰۰ هزار نفر را نجات دهیم.
 
بایدن:حقایق شیوع کرونا به عمد سانسور می شود
بایدن تصریح کرد: رئیس جمهور در ماه ژانویه یعنی در ۲۸ ژانویه بر اساس اسناد محرمانه از گفتن این موضوع که این بیماری تا چه حد جدی است خودداری کرده است. او می‌دانست که این بیماری بسیار خطرناک است. او می‌دانست که این بیماری یک بیماری بسیار مسری است. او می‌دانست که این بیماری از راه هوا منتقل می‌شود. اما او هیچ مطلبی در این رابطه نگفت. او اگر می‌دانست که مصاحبه با باب وود وارد به نفعش نیست با او مصاحبه نمی‌کرد. روزنامه نگاران معروف می‌گویند که ترامپ می‌دانسته است که این بیماری تا چه حد خطرناک بوده است. او می‌دانست و هیچ مطلبی در این رابطه نگفت.

بایدن گفت:از خود بپرسید چرا او این مطالب را به مردم کشور نگفت. اگر او مطالب را به مردم کشور می‌گفت تا چه اندازه می‌توانست موثر باشد. او هیچ مطلبی در این رابطه نگفت. او به باب وود وارد گفت که نمی‌خواسته که مردم آمریکا را وحشت زده کند. آمریکا وحشت زده نمی‌شد بلکه ترامپ خودش وحشت زده شد. ترامپ فردی وحشت زده است و عملکردی زشت و زننده داشته است. او رفتاری زننده دارد. از زمانی که آزمایش وی مثبت شد اقدامات غیرعقلانی انجام داده است. هر چه دوره ریاست جمهوری وی طولانی‌تر شود او رفتارش زننده‌تر می‌شود.

بایدن: ترامپ فریبکار و دروغگو است
نامزد دموکراتها گفت:دکتر فائوچی محترم ترین فرد در این حیطه در کشور پیش از اعلام نامزد دیوانعالی در کاخ سفید از آن به عنوان مراسمی برای شیوع گسترده بیماری یاد کرده بود.رئیس جمهور چگونه پاسخ داده بود.او گفته بود که دکتر فائوچی سخنانی بی ربط می زند.در ماه مارس دکتر فائوچی گفت تصور نمی کند که بتوان کارهای زیادی در این وضعیت انجام داد.اما ترامپ و کارزار انتخاباتی وی فریبکاری را در پیش گرفتند و واقعیت را نگفتند.آیا می توانید نامزد انتخاباتی را سراغ داشته باشید که این اقدامات را انجام داده باشد.این نتیجه ماهها دروغگویی گسترده و اقدامات بی مسئوولانه از طرف دونالد ترامپ است.به خاطر کم کاری وی چه تعداد صندلی خالی در هنگام صرف شام در خانه های آمریکا وجود دارد.چه تعداد ؟چه تعداد از برادران ,خواهران,مادران و پدران از میان ما رفته اند.با وجود بحران هایی که ما داریم اما فرصت های زیادی داریم.آمریکا پس از هر بحرانی خوب عمل کرده است.ما پس از بحران ها قدرتمند تر ظاهر شده ایم.این یکی از ویژگیهای منحصر به فرد ما است.ما هم اکنون فرصت بازسازی کشور خود را داریم.ما می توانیم با کار کردن کشور خود را بسازیم.ما نباید به ثروت افراد تکیه کنیم.
 
بایدن : رنگین پوستان آمریکا دچار سرخودگی اند 
جوبایدن در ادامه به طرفداران خود گفت : جوامع رنگین پوست در سینسیناتی و در سراسر کشور سوالی که وجود دارد که چه زمانی آنها شاهد بهتر شدن وضعیت خود بوده اند.آنها همیشه دچار سرخوردگی بوده اند.آنها همیشه به دنبال عدالت و اصلاحات در بخش قضایی بوده اند.آیا این کشور از قدرت کافی برای مقابله با نژادپرستی ساختاری برخوردار نیست.آیا ما نمی توانیم از غارت و سوزاندن واحد های تجاری کوچک جلوگیری کنیم.این اقدامی قابل قبول نیست.ما نیازی به شبه نظامیان مسلح نداریم.ما نیازی به رژه آنها در خیابانها نداریم.ما به اقدامات شرورانه گروههای طرفدار برتری نژاد سفید در خیابانهای خود نیاز نداریم.ما می دانیم که در میشیگان چه روی داد.فرماندار آنها یکی از دوستان خوب من است.ما شاهد آن بودیم که این گروهها با سلاح مردم را تهدید کردند.من می گویم که باید چشمان خود را به روی نژاد پرستی ساختاری باز کنیم .این موضوع برای سالها وجود داشته است.
این کشور به درمان نیاز دارد.باید خشونت و شورش متوقف شود.در تظاهرات مسالمت آمیز جایی برای خشونت وجود ندارد.

بایدن : آمریکا از نژادپرستی ساختاری در رنج است.
نامزد دموکرات انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا گفت:یکی از مطالبی که من به آن رسیده ام این است که با یک مربی بسکتبال دیدار کردم.او به من گفت که ما سیاه پوستان در این کشور هدف گلوله قرار می گیریم و کشته می شویم.ما به دار آویخته شده ایم.اما ما این کشور را دوست داریم.اما به نظر می رسد که این کشور ما را دوست ندارد.به این موضوع فکر کنید.به حرفی که یک سیاه پوست درباره آمریکا زده است و گفته که آمریکا را دوست دارد فکر کنید.او به شدت این کشور را دوست دارد.در این حال ترامپ درباره نبود نژاد پرستی ساختاری سخن می گوید.ما در حال حاضر در آمریکا به رهبری احتیاج داریم که تنش ها را کاهش دهد.وارد گفتگو شود.ما را متحد کند و ما را درمان کند.به ما امید بدهد.این کاری است که یک رئیس جمهور باید انجام دهد.باید به موضوع اشتغال آفرینی توجه شود.باید به موضوع افزایش دستمزدها توجه شود.این موضوع به ثبات خانواده ها و درآمد آنها مربوط می شود.ما باید این موارد را برآورده کنیم.
 
بایدن : دولت آمریکا مسئولیت پذیر نیست و به بحران دامن می زند
بایدن در پایان گفت:به خاطر این بحران مالی زنان زیادی کار خود را از دست می‌دهند. آن‌ها چه در شهر‌ها و یا حومه آن‌ها کار خودرا از دست می‌دهند. من می‌خواهم به روشی مسئوولیت پذیرانه به این همه گیری پاسخ دهم. ما باید موضوع آزمایش، ردیابی و ماسک زدن را رعایت کنیم. ما نباید موضوع نژاد پرستی را سیاسی کنیم. ما نباید موضوع واکسن را سیاسی کنیم. ما باید درباره توزیع عادلانه منابع و وسائل پزشکی صحبت کنیم. ما باید منابع لازم را برای تجهیزات محافظ شخصی فراهم کنیم. ما باید منابع لازم را برای مدارس در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا بتوانند به روشی ایمن بازگشایی شوند. زمانی که از رئیس جمهور در این رابطه سوال شد گفت که من هیچ مسئوولیتی را نمی‌پذیرم. این دولت از هیچ معیار استانداردی تبعیت نکرده است. آن‌ها همه وظایف خود را به فرمانداران و مقامات محلی محول کرده اند.
24-news.ir/vdcbgzba.rhbs0piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز