تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: فناوری تولید واکسن را از ۶ مسیر بدست آوردیم و بزودی خبر‌های خوبی درباره تولید واکسن خواهیم داشت.
دستیابی به فناوری تولید واکسن کرونا در کشور
به گزارش خبر24، آقای محمد مخبر در آغاز مرحله سوم ” پویش ملی احسان سلامت “ افزود:یکی از وظایفی که همه دستگاه‌های حاکمیتی دارند، ایجاد بستر مشخص و نقش محوری، برای مردم است.

وی ادامه داد: یکی از رسالت‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کمک به مردم و حل معضلات کشور است.
 
مخبر گفت: مردم سه نقش در ستاد فرمان اجرایی امام دارند. افرادی که با تمکین مالی و قدرت مدیریتی، کمک می‌کنند، عده‌ای دیگر، وظیفه توزیع کمک‌ها را برعهده می‌گیرند و عده‌ای هم، کمک می‌گیرند، یعنی برای کمک به مردم، از مردم‌کمک می‌گیریم.

وی افزود: در سیل، از مردم کمک گرفتیم تا وضعیت معیشتشان عادی شود، ضمن اینکه در بحث ساخت خانه و ایجاد اشتغال، اقدامات زیادی انجام داده ایم.

مخبر گفت: ستاد فرمان امام، نخستین جلسه مبارزه با ویروس کرونا را در شب انتخابات تشکیل داد و اگر ستاد پیش بینی نمی‌کرد مانند سایر کشور‌ها دچار مشکل می‌شدیم.

وی تصریح کرد: در بحث کرونا یک روز هم با بحران وسایل و اقلام بهداشتی روبرو نبودیم و با همت جوانان کیت‌های بهداشتی، دارو، ماسک تولید کردیم و اکنون نیز به کمک همین جوانان، کار تولید واکسن را آغاز کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم.

مخبر افزود: کیت‌های بهداشتی مرحله آزمایش را به خوبی گذرانده اند و منتظر مجوز برای توزیع هستیم.

رئیس ستاداجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امروز فناوری تولید واکسن را از ۶ مسیر بدست آوردیم، از دو مسیر همه روش‌ها پشت سر گذاشته شده است و در حد بالاترین شیوه نامه‌های بین المللی قرار دارد.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که تست انسانی را دیر آ‎غاز کردیم این است که روی حیوانات مختلفی مانند موش‏, خرگوش و خوکچه این تست بررسی و آزمایش و در مرحله آخر بر روی میمون این تست انجام شد.

مخبر گفت: همه آزمایش‌ها در حیوانات نامبرده جواب داد ضمن اینکه پس از تست این واکسن در بدن میمون، هیچ نشانی از ویروس در بدنش دیده نشد.

وی افزود: در بحث کرونا تا کنون ۵ میلیون بسته معیشتی توزیع کردیم. 

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه در مناطقی که این بیماری اوج گرفت کاروان سلامت به صورت رایگان حضور پیدا کردند گفت: در آینده خبر‌های خوبی در باره اشتغال و واکسن از ستاد اجرایی خواهیم داشت.
 

ارسال یک میلیون بسته بهداشتی به مناطق محروم

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: امروز در مرحله سوم ” پویش ملی احسان سلامت“, یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی، به مناطق محروم ارسال می‌شود.
 
آقای محمد مخبر در حاشیه مراسم مرحله سوم پویش ملی احسان سلامت در جمع خبرنگاران افزود: ستاداجرایی فرمان امام (ره) به فناوری ساخت واکسن دست پیدا کرده و مراحل آزمایشی آن بر روی حیوانات انجام شده و مستندات واکسن را به وزارت بهداشت ارسال کردیم و در حال بررسی است تا مجوز تست انسانی را دریافت کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دستاورد ما، ایجاد خط تولید واکسن است و به محض انجام تست انسانی، آماده تولید انبوه هستیم.

مخبر با بیان اینکه وضعیت تولید واکسن در دنیا محدود است گفت: با ایجاد خط تولید و با انجام تست انسانی و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، مطابق با استاندارد‌های جهانی، واکسن سریعتر بدست مردم می‌رسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: افتتاح خط تولید واکسن همزمان با تست انسانی خواهد بود و بیش از ظرفیت مورد نیاز، قادر به تولید خواهیم بود.

وی ادامه داد:کمک‌های مومنانه در چند مرحله انجام شد، مرحله نخست، ۵ میلیون بسته معیشتی و ۴ میلیون بسته بهداشتی توزیع شد، امروز نیز یک میلیون بسته بهداشتی، ۵ میلیون ماسک و یک میلیون مواد ضدعفونی کننده توزیع می‌شود.
24-news.ir/vdcexf8e.jh8npi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز