تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
یک نماینده ادوار مجلس گفت: وقتی زیر سایه «برجام» زندگی می‌کنیم تبعات مخرب اقتصادی خود را دارد و در این راستا، تحریم‌های اخیر بانکی محصول همین توافق است.
تحریم‌های اخیر بانکی محصول «برجام» است
به گزارش خبر24، مجتبی رحماندوست نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر،درباره گفته‌های اخیر رئیس‌جمهور پیرامون جنگ اقتصادی، تحریم و ارتباط شرایط اقتصادی فعلی با عدم تصویب FATF، گفت: رئیس جمهور از ابتدا مواضع خود را اعلام کرد که اگر با کدخدا سازش کنیم همه چیز حل می‌شود و این انتظار که او تا آخرین روز ریاست جمهوری از این مواضع دست بردارد انتظار درستی نیست. بنابراین طبیعی است که وی اینگونه اظهار نظر کند و در حال حاضر، شرایط اقتصادی فعلی را متکی و منوط به عدم اجرای آن بداند.

وی افزود: اگر از او غیر از این می‌شنیدیم عجیب بود. وقتی از رئیس جمهور این مطالب را می‌شنویم نشان می‌دهد بر همان مواضع اخیر چند سال اخیر خود ایستادگی کردند و خیلی هم نمی‌توان انتظار تغییر عقیده مبنایی از وی داشت. اینها همان مبانی قدیمی «روحانی» است.

این فعال سیاسی بیان کرد: به تعبیر یکی از صاحبنظران، پذیرش برجام، تسلیم در برابر دشمن بدون انجام جنگ بود و بدون اینکه جنگی را بر ما تحمیل کنند ما دست تسلیم خود را بالا بردیم. در مبانی برجامی آنقدر زمینه سازی کردند تا جمیع شرایط آنها پذیرفته شود، و در اجرای برجام هم پیش دستی کردند و تعهدات را ۱۰۰ درصد انجام دادند در حالی که قرار بود مرحله به مرحله انجام شود.

رحماندوست افزود: و این امر زمینه سازی کرد که در اجرای برجام غرب پرروتر شود و انتظار اجرای کامل تعهدات را داشته باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین وقتی زیر سایه برجام زندگی می‌کنیم تبعات مخرب اقتصادی خود را دارد و ما در برجام، سند بردگی خود را به دست غربی‌ها سپردیم و وقتی آنقدر آنها را پررو کردیم به خودشان اجازه دادند در مسائل بانکی ما دخالت کنند و اینها بر مبنای فرهنگ برجام است که دولت ایران در زمینه برجام از خود نشان داد.
24-news.ir/vdcezv8e.jh8nfi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز