تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: به زودی تحریم‌های تسلیحاتی ایران به پایان می‌رسد و ما به صورت قانونی حق خرید و فروش سلاح داریم و کسی نمی‌تواند در این زمینه دخالت کند.
خرید و فروش قانونی سلاح حق ایران است
به گزارش خبر24، عباس مقتدایی در گفتگو با مهر، با اشاره به اینکه ۲۷ مهر تحریم تسلیحاتی ایران به پایان می‌رسد، گفت: جمهوری اسلامی ایران با پذیرش برجام، مجموعه‌ای از تعهدات نقد و فوری را پذیرفت اما در مقابل امتیازاتی که قرار بود به ایران داده شود عمدتاً نسیه بود و قراردادی را منعقد کردیم به امید اینکه در آینده امتیازاتی از این طریق نصیب کشورمان شود که نشد.

وی متذکر شد: در طول سال‌های گذشته پس از انعقاد برجام، جمهوری اسلامی ایران مطابق مقررات بین‌المللی عمل کرده اما بخش قابل توجهی از امتیازات و حقوق ایران از سوی کشورهای عضو برجام محقق نشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: با توجه به مفاد برجام، به زودی تحریم‌های تسلیحاتی ایران خاتمه پیدا می‌کند و جمهوری اسلامی ایران کاملاً قانونی می‌تواند به کشورهایی که علاقه‌مند و متقاضی هستند، سلاح بفروشد و در مقابل می‌تواند سلاح و تجهیزاتی را که در داخل کشور امکان ساخت آن وجود ندارد، خریداری کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا از برجام خارج شده است و آنان تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند درباره موضوعات مربوط به ایران از جمله پایان تحریم‌های تسلیحاتی اظهارنظر کنند.

مقتدایی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است و همواره به تعهدات بین‌المللی خود عمل کرده و اینک با دستِ باز می‌تواند اقداماتی را که بر اساس حقوق بین‌الملل برای ایران مجاز شمرده شده است، عملیاتی کند.
24-news.ir/vdcf0cdj.w6dteagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز