تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
صدر اعظم آلمان در پیامی ویدئویی خطاب به مقامات مناطق مختلف اروپایی افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا را بسیار نگران کننده توصیف کرده و از شهروندان خواست محتاط باشند و به قواعد پایبند باشند.
ابراز نگرانی عمیق مرکل درباره شرایط کرونایی اروپا
به گزارش خبر24، به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در پیامی ویدئویی به نمایندگان مناطق مختلف اروپایی ضمن ابراز نگرانی درباره افزایش شمار مبتلایان جدید به کرونا تاکید کرد: ما باید نشان دهیم که درس خود را آموخته‌ایم.

موارد ابتلا به کرونا در همه جای اروپا در حال افزایش است و این طور به نظر می رسد که هیچ کشوری نمی خواهد قرنطینه سراسری را در دستور کار قرار دهد.
آنگلا مرکل با توجه به این شرایط خواستار پایبندی به اقدامات حفاظتی در مبارزه با ویروس کرونا شده و گفت: من با نگرانی فراوان به شمار روز افزون موارد جدید ابتلا به کرونا در تقریبا همه بخش های اروپا می نگرم. ما نباید آنچه را که طی محدودیت ها در ماه های اخیر به دست آورده‌ایم به خطر بیاندازیم.
در روز چهارشنبه قرار است آنگلا مرکل با نخست وزیران و مقامات محلی ایالات  آلمان درباره چگونگی برخورد با بحران کرونا در این کشور مشاوره کند.
مرکل در پیام ویدئویی خود گفت: بسیاری انسان ها جان خود را از دست داده‌اند و بنابراین این مسئله به همان میزان اهمیت دارد که ما حالا شرایطی را ایجاد کنیم که اطمینان حاصل کنیم قرنطینه سراسری دیگری ضرورت نخواهد داشت.
مرکل همگان را به عقل گرایی فراخوانده و گفت: ما باید نشان دهیم که درس گرفته ایم. ما باید از شهروندان اروپایی درخواست کنیم که محتاط باشند و به قواعد پایبند باشند.
صدر اعظم آلمان در ادامه تاکید کرد که باید آنچه می توانیم برای مهار ویروس انجام دهیم و در عین حال باید فعالیت های اقتصادی خود را حفظ کنیم.
مرکل همچنین درخواست کرد که کمک های کرونایی برای بازسازی دوباره اتحادیه اروپا برای کشورهای آسیب دیده از این بحران سریعا در پیش گرفته شود.  وی در این بره گفت: این مسئله اهمیت دارد که این بسته اقتصادی را در مسیری قرار دهیم که بتوانیم از ابتدای سال ۲۰۲۱ از وجوه آن استفاده کنیم. ما برای این منظور با فشار زیاد برای دستیابی به توافقی با پارلمان اروپا کار می کنیم.
اخیرا آمار مبتلایان به کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی رکوردهای جدیدی به دست آورده و نگرانی های زیادی را در بین مقامات اروپایی ایجاد کرده است.
 
24-news.ir/vdceno8e.jh8nwi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز