تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص استفاده جمهوری اسلامی ایران از انرژی هسته‌ای تاکید کرد که آماده مقابله با زورگویی و یکجانبه گرایی آمریکا در استفاده از انرژی هسته‌ای هستند.
دانشمندان ایران آماده مقابله با زورگویی آمریکا هستند
خبر24 - سازمان انرژی اتمی ایران در پی ادعای جدید وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص استفاده جمهوری اسلامی ایران از انرژی هسته‌ای، در صفحه توییتر خود نوشت: دانشمندان صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، گوش به رهنمود‌های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، آماده مقابله با زورگویی و یکجانبه‌گرایی دولت ایالات متحده آمریکا در موضوع استفاده از انرژی هسته‌ای هستند.
در این پیام آمده است: آینده‌نگری در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، اصل راهبردی برای نظام اسلامی ایران است و قدرت هسته‌ای برای همیشه در تسلط ملت ایران خواهد بود.
«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با طرح ادعا‌هایی علیه ایران در صفحه توییترش نوشت: ایران مدعی است که سلاح هسته‌ای نمی‌خواهد، سپس با برنامه هسته‌ای‌اش جهان را تهدید می‌کند. تمام ملت‌ها باید اخاذی ایران را رد کنند.
بیشتر بخوانید: صالحی: آژانس درخواست دیگری برای بازرسی از ایران ندارد
پمپئو ادامه داد: آمریکا هیچ گاه به کشور اول حامی تروریسم اجازه نخواهد داد که خطرناکترین سلاح جهان را داشته باشد و بله ما می‌توانیم از آن ممانعت کنیم و می‌توانیم.
اظهارات تکراری وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در حالی مطرح شده است که دولت متبوعش در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را صرف نابود کردن توافق برجام کرد. آمریکایی‌ها در شرایطی که به اذعان‌آژانس بین المللی انرژی اتمی و گزارش‌های مکرر این نهاد فنی بیشترین همکاری را با آن داشته است و غیر ازآمریکا بقیه امضا کنندگان توافق هسته‌ای بر کارآمدی توافق هسته‌ای و لزوم حفظ آن تاکید دارند.
از سوی دیگر آمریکا تنها کشوری است که تاکنون از سلاح هسته‌ای استفاده کرده و رژیم صهیونیستی در سایه حمایت‌های غیر منطقی آمریکا منطقه خاورمیانه را نا امن کرده است.
منبع: ایرنا
24-news.ir/vdcd5z0o.yt0956a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز