تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
جدیدترین اخبار کرونایی اروپا حاکی از آن است که معاون کمیسیون اروپایی آمادگی اعضاء برای موج جدید شیوع کرونا را کافی ندانسته است.
اظهار عجز اروپا برای مقابله با کرونا
به گزارش خبر24، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی است.
تشدید محدودیت‌ها در لندن
جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا  حاکی از آن است که در پایتخت انگلیس از روز شنبه قواعد کرونایی شدیدتری اعمال می شود. این خبر را شهردار لندن روز پنج شنبه اعلام کرد.
بر اساس قواعد جدید اعضای خانواده های مختلف دیگر نباید در خانه ها با هم ملاقات داشته باشند و جلسات و دیدارها در رستوران ها هم مجاز نیست.
شهردار لندن تصریح کرد که هیچکس خواهان محدودیت های بیشتری نیست اما این مسئله ضرورت دارد که از لندن حمایت کنیم. وی زمستانی سخت را پیش روی لندن با حدود ۹ میلیون سکنه آن دانست.
اذعان کمیسیون اروپایی به عدم آمادگی اعضاء برای مقابله با موج دوم کرونا
کمیسیون اروپایی هم اعلام کرده که کشورهای عضو این اتحادیه هنوز به اندازه کافی برای انتشار سریع این ویروس آمادگی ندارند.
معاون کمیسیون اروپایی در این باره گفته است که رشد همه گیری کرونا در حال بازگشت به شرایط ماه مارس است اما سطح آمادگی ما متناسب با آن نیست. وی از کشورهای اروپایی خواست که استراتژی مشترکی را برای مهار کرونا در پیش گیرند. این مقام اروپایی همچنین اقدامات هماهنگ در توزیع واکسن کرونا بعد از در دسترس قرار گرفتن آن را ضروری دانست.
لغو برگزاری نشست پارلمان اروپا در استراسبورگ به دلیل شیوع کرونا
پارلمان اروپا هم به دلیل شیوع گسترده کرونا بار دیگر برگزاری جلسه در استراسبورگ فرانسه را رد می کند.
دیوید ساسولی، رئیس پارلمان اروپا روز پنجشنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که شرایط در فرانسه و بلژیک بسیار جدی است.
وی با اشاره به اینکه سفر کردن در چنین شرایطی خطرناک است گفت که بنابراین نشست هفتگی پارلمان اروپا مجددا در استراسبورگ برگزار نمی شود.
از ماه مارس جلسات پارلمان اروپا به دلیل شیوع کرونا درقالب کوچکتر و به صورت آنلاین و در سالن عمومی در بروکسل برگزار می شود.
رئیس بزرگترین کمیسیون پارلمان اروپا به قرنطینه رفت
منفرد وبر، رئیس کمیسیون حزب مردم پارلمان اروپا و معاون حزب سوسیال مسیحی آلمان هم اعلام کرد که به دلیل ارتباط با فردی که تست کرونایش مثبت بوده در قرنطینه قرار گرفته است.
وی ضمن درخواست از همه برای مراقبت از خودشان گفت که منتظر جواب تست کرونایش است.
وخامت اوضاع کرونایی در جمهوری چک
با وجودتشدید محدودیت ها در جمهوری چک برای مهار کرونا اما آمار مبتلایان جدید در این کشور همچنان افزایش می یابد. روز چهارشنبه نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای ۹۵۴۴ مورد جدید به کرونا در این کشور در عرض ۲۴ ساعت خبر دادند که بالاترین میزان ابتلای روزانه در عرض ۲۴ ساعت بوده است. به این ترتیب آمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۴۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده و موارد مرگ کرونایی هم به ۱۱۷۲ مورد افزایش پیدا کرده است.
اعلام وضعیت فاجعه سراسری در پرتغال
کشور پرتغال هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان وضعیت فاجعه سراسری اعلام کرده است. این شرایط به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد داشت و برای دولت این مسئله را ممکن می کند که در صورت نیاز محدودیت های بیشتری را برای مهار این بیماری اعمال کند.
مقامات پرتغال شرایط کرونایی در این کشور را جدی ارزیابی کرده‌اند.
نهادهای بهداشتی پرتغال روز چهارشنبه آمار مبتلایان روزانه را در این کشور با ۱۰.۳ میلیون سکنه را ۲۰۷۲ نفر اعلام کردند که بالاترین آمار مبتلایان روزانه از زمان شیوع ویروس کرونا است. شهر لیسبون و بخصوص شمال پرتغال بیش از سایر مناطق تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. دولت آلمان به شهروندان درباره سفرهای غیر ضروری به لیسبون هشدار داده است.
دستور صدر اعظم اتریش به ایالات برای تشدید فوری محدودیت‌‍‌ها
صدر اعظم اتریش در پیامی کتبی به ایالات این کشور با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان شرایط کرونایی را جدی دانسته و خواستار تشدید هر چه سریع تر اقدامات برای مهار کرونا شد.
با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید به کرونا در اتریش که اخیرا با ۱۳۳۵ مبتلای روزانه رکورد جدیدی را بدست آورده است، "سباستین کورتس"، صدر اعظم اتریش روز پنج شنبه درخواست کتبی را به ایالات این کشور به منظور در پیش گرفتن اقدامات لازم برای مهار کرونا ارسال کرد.
وی از مقامات ایالتی خواست هر چه سریع تر به صورت هدفمند تشدید اقدامات حمایتی در برابر این ویروس را در پیش گیرند.
در اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی اخیرا آمار مبتلایان به کرونا افزایش چشمگیری داشته و بر اساس آمارهای رسمی تا به حال ۶۰۲۲۴ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و۸۷۷ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
ابراز نگرانی مرکل درباره شیوع گسترده کرونا
مرکل پس از نشست روز چهارشنبه خود با روسای ۱۶ ایالت آلمان در خصوص اتخاذ تدابیر جدی تر برای مهار ویروس کرونا گفت: ما در مرحله رشد سریع ویروس کرونا قرار داریم و آمار و ارقام منتشر شده نیز گواه بر صدق این ادعاست.
وی درباره شیوع گسترده کرونا ابراز نگرانی کرده و گفت: باید این روند را متوف کنیم وگرنه پایان خوبی در انتظار ما نخواهد بود. مرکل از شهروندان درخواست کرد که روی سفرهای داخلی غیر ضروری به مناطقی که جز مناطق خطر کرونایی هستند اجتناب کنند.
مقام آلمانی: شرایط کرونایی فعلی خطرناک تر از اوضاع در فصل بهار است
مارکوس زودر، نخست وزیر ایالات بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم  شرایط کرونایی فعلی را خطرناک تر از فصل بهار دانست ودرباره  کافی بودن اقدامات توافق شده برای مهار کرونا بین دولت و ایاات آلمان ابراز تردید کرد.
۲۲۵۹۱ ابتلای روزانه در فرانسه
نهادهای بهداشتی فرانسه هم شب گذشته از ۲۲۵۹۱ مبتلای جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر دادند و این سومین بار در ۶ روز گذشته بود که آمار مبتلایان روزانه در این کشور از مرز ۲۲ هزار نفر عبور کرد.
رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در برخی شهرهای این کشور مقررات منع رفت و آمد به اجرا در خواهد آمد.
به گفته رئیس جمهوری فرانسه وضعیت شیوع کرونا در این کشور «نگران کننده» است اما وضعیت همچنان «تحت کنترل» قرار دارد. رئیس جمهوری فرانسه گفت که در هشت کلانشهر فرانسه از شنبه شب مقررات منع رفت و آمد به اجرا در خواهد آمد. به این ترتیب ساکنان این کلانشهرها به جز در موارد استثنایی به مدت چهار هفته از ساعت ۲۱ تا شش صبح اجازه خروج از منازل خود را نخواهند داشت.
امانوئل ماکرون ضمن رد گزینه اجرای «قرنطینه مجدد» در فرانسه افزود که چنین اقدامی در شرایط کنونی «نامتناسب» محسوب می شود. به گفته رئیس جمهوری فرانسه مقررات منع رفت و آمد در کل منطقه «ایل دو فرانس» که پاریس مرکز آن است و همچنین کلانشهرهای لیل، گرنوبل، لیل، اکس-مارسی، مونپلیه، روآن، تولوز و سن اتین به اجرا در خواهد آمد.
بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در ایتالیا
وزیر بهداشت ایتالیا هم از بالاترین آمار مبتلایان روزانه در این کشور از زمان شیوع بحران کرونا خبر داده است.
وزیر بهداشت ایتالیا از ابتلای ۷۳۳۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داده که ۴۳ نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در رومانی
رومانی هم رکورد تازه‌ای در مبتلایان روزانه را ثبت کرده و نهادهای بهداشتی این کشور از ابتلای ۴۰۱۶ مورد ابتلای روزانه در این کشور خبر داده‌اند.
هشدار آلمان به کشورهای اروپایی درباره بستن مجدد مرزها
هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم به کشورهای اروپایی در این باره که مجددا به بستن مرزها برای مهار ویروس کرونا روی آورند هشدار داده است. وی در سخنانی در فرانسه از همگان خواست که این خطا را دوباره تکرار نکنند.
بالاترین آمار مبتلایان روزانه در آلمان
انستیتو رابرت کخ آلمان هم  روز پنج شنبه از ابتلای ۶۶۳۸ فرد جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داد که از شروع بحران کرونا در این کشور بی سابقه بوده است. بر اساس اطلاعات این نهاد مهم بهداشتی حدود ۳۳ نفر هم در ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
بیش از ۲۰ هزار مبتلای روزانه در انگلیس
در انگلیس هم بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور بیش از ۲۰ هزار نفر در ۲۴ ساعت به کرونا مبتلا شده اند و ۱۳۷ نفر هم در این دوره زمانی بر اثر این ابتلا جان خود را از دست داده‌اند.
جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی
بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا ۹۳۷۳۱۱ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۳۴۱۳ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
در فرانسه هم تا به حال ۷۷۹۰۶۳ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۳۰۳۷ نفر هم در اثر این ابتلا جان خود را از دست داده‌اند.
 در انگلیس هم تا به حال ۶۵۴۶۴۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۴۳۱۵۵ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال ۳۷۲۷۹۹ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۶۲۸۹ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.
در آلمان هم تا به حال ۳۴۱۷۴۲ نفر به کرونا مبتلا شده و ۹۷۷۱ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: تسنیم
 
 
24-news.ir/vdcauwny.49nio15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز