تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از نبودن انسجام لازم در نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر خبر داد.
دلایل افزایش معتادان متجاهر در پایتخت
به گزارش خبر24، سید مالک حسینی، مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در گفتگویی درباره چرایی افزایش معتادان متجاهر، اظهار کرد: مدل‌هایی که به منظور نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر در حال انجام است وحدت رویه و انسجام ندارد، چرا که سه یا چهار دستگاه مربوطه، در کمپ‌های نگهداری خود، از مدل و روش‌های خاصی استفاده می‌کنند و افرادی که در بخش غیردولتی هستند هم با روش متفاوتی این کار را انجام می‌دهند که این نشان می‌دهد هیچ گونه وحدت رویه‌ای در بازپروری نداریم.
وی تصریح کرد: مردم ما هنوز نمی‌دانند چگونه باید با یک معتاد متجاهر برخورد کنند و در این میان، ما نیز با وجود داشتن پژوهشگر و روانشناس‌های مختلف در کشور، از آن‌ها و مردم نخواستیم که روش پیشنهادی خود را ارائه دهند.
حسینی گفت: برای این منظور، تجربه‌های بین المللی وجود دارد و می‌توانیم یک فراخوان عمومی دهیم و از همه بخواهیم پیشنهاد خود را برای برخورد با این پدیده ارائه کنند تا بتوانیم آن را تبدیل به فرهنگ سازی کنیم.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود: یکی از دلایلی که باعث افزایش تعداد معتادان متجاهر می‌شود این است که افراد در خانواده آموزش ندیده اند و همین موضوع باعث می‌شود که به محض روبرو شدن با چنین معضلی، فرد معتاد را طرد کنند و او نیز در جامعه هم با طرد اجتماعی روبرو می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdcb88ba.rhb0gpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز