تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
به رغم توافق 2015 پاریس درباره کاهش انتشارات گازهای گلخانه‌ای میزان انتشار این گازها 30 درصد بیشتر شده است.
افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای به رغم توافق پاریس
به گزارش خبر24 به نقل از رویترز، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که علیرغم تعهدات برخی کشورها به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای میزان انتشار گاز متان از صنایع نفت وگاز در سال جاری 30 درصد افزایش یافته است.

متان تقریبا 90  برابر ظرفیت گاز گلخانه‌ای را نسبت به دی‌اکسید کربن طی 20 سال گذشته داشته است. 

شرکت کایروس، که آمارها، اطلاعات و تحلیل آنها را در اختیار کشورها قرار می‌دهد اعلام کرده است میزان انتشار سالانه در منتهی به ماه آگوست در کشورهای الجزیره،‌ روسیه و ترکمستان بیش از 40 درصد افزایش یافته که نسبت به میانگین جهانی بالاتر بوده است.

بر اساس این گزارش تجهیز و قانونمند کردن زیرساخت‌های نفت و گاز برای اجتناب از انتشار گازهای گلخانه‌ای هزینه‌بر است.

بنابراین این مسئله در کنار مشکلات کاهش قیمت و کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شده صنایع نفت با مشکلاتی دست و پنجه نرم کنند و امکان سرمایه گذاری برای کاهش گازهای گلخانه ای را نداشته باشند.

شرکت کایروس معتقد است این هزینه‌ها عواقب زیادی دارد و در حقیقت در تضاد کامل با توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 است که کشورها را متعهد کرده از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کنند تا بتوانند دمای کره زمین را زیر یک و نیم درجه سانتیگراد حفظ کنند.

آمارهای این شرکت نشان می‌دهد تنها در سال 2019 ده میلیون تن گاز گلخانه‌ای وارد اتمسفر شده است. 

بر اساس این گزارش در سال 2019 بزرگترین منتشر کننده‌های گاز گلخانه‌ای آمریکا،‌ روسیه،‌ الجزیره، ترکمنستان، ایران و عراق بوده است. 

در این میان شرکت‌های بریتیش پترولیوم و اگزون نیز از شرکت‌هایی بودند که بیشترین انتشار گاز گلخانه‌ای داشتند.

در این میان اتحادیه اروپا به عنوان بزرگترین وارد کننده گاز جهان مدعی شده که به دنبال استاندارد سازی ترکیبات گاز متان از گازهایی است که وارد می‌کند.
24-news.ir/vdccxsq0.2bqei8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز