تاریخ انتشارجمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
کارشناس پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتش نشانی گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما حادثه مسمومیت با گاز چشمگیر خواهد شد و باید بگویم سالانه حدود ۹۰۰ نفر دچار این حادثه خاموش می‌شوند و میمیرند.
خطر مضاعف گارگرفتگی در خانه های کوچک
به گزارش خبر24، محمودی کارشناس پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتش نشانی در کفتگو با دانشجو، درباره مخاطراتگار منوکسید کربن گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما حادثه مسمومیت با گاز چشمگیر خواهد شد و باید بگویم سالانه حدود ۹۰۰ نفر دچار این حادثه خاموش می‌شوند و میمیرند و بیشتر علت آن هم استفاده از سوخت‌های فسیلی است.

وی ادامه داد: گاز‌های حاصل از سوخت‌های فسیلی از دودکش‌ها خارج نمی‌شود و در خانه می‌ماند و باعث مسمومیت‌ها می‌شود که گا‌ها منجر به مرگ نیز خواهد شد.

محمودی با اشاره به هفته دوری از مخاطرات گاز منوکسید کربن بیان کرد: ما در این هفته سعی داریم به مردم تذکر و هشدار بدهیم که زمستان آماده است و قبل از خرید هر نوع وسیله گرمایشی به نکات ایمنی توجه فرمایید بیشترین مورد هم درباره استفاده از دودکش هاست.

وی درباره ایمنی وسایل گاز سوز عنوان کرد: درمورد ایمنی این وسایل چند نکته مهم وجود دارد، اما مهمترین مساله‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد حتما قبل از نصب هر نوع بخاری گرمایشی مسیر دودکش‌ها را چک کنند تا به هیچ عنوان منفذ و خروجی نداشته باشد و از لوله‌های آکاردئونیاستفاده نکنند و طولی که در داخل خانه است حتما دارای شیب مثبت باشد انتها را یه هیچ وجه در داخل رها نکنند به دیوار برود و به گشت بام منتقل شوند.

محودی ادامه داد: در پشت بام هم حتما یک متر از سقف فاصله داشته باشد حتما کلاهک استاندار ببندند و پیشنهاد ما ملاهک اچ است و حتما مسیر پشت بام تا منزل را چک کنند تا در فصل تابستان مسدود نشده باشد.

وی اضافه کرد: نکته آخر درباره دودکش‌ها این است که اگر مجورند دودکش ار دیواره ساختمان با بالا برود حتما سه برابر طولی که در خانه داشتند از خروجی دیوار بالا برود کاملا محکم به دیوار بسته باشد و عایق باران و آفتاب داشته باشد و زمانی که بخاری را روشن کردند حتما چک کنن لوله‌های داخلی گرم باشد.

کارشناس پیشگیری و حفاظت از حریق سازمان آتش نشانی گفت: استفاده از هر نوع وسایل گرمایشی در منزل خطرناک است و نصب پکیج‌ها نیز استاندارد‌های خودش را دارد حتما در فضای باز باشند و درب دار و لوله تخلیه آنان به سمت بیرون باشد و باید بگویم خانه‌های کوچک بیشتر دچار مخاطرات از این دست می‌شوند 
24-news.ir/vdcgtq9t.ak93x4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز