تاریخ انتشارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰
منابع عراقی از فراخوان برای برگزاری تظاهرات علیه توهین‌کنندگان به نیروهای بسیج مردمی(حشد شعبی) خبر دادند.
اهداف سفر الکاظمی به فرانسه
به گزارش خبر24 به نقل از رسانه‌های عراق، فراخوان برای برگزاری تظاهرات در روز هفدهم اکتبر(فردا شنبه) داده شده است تا بر مخالفت با هرگونه بی احترامی و خدشه وارد کردن به حشد شعبی تاکید شود.
این تظاهرات برای نشان دادن اعتراض به اظهارات اخیر هوشیار زیباری، وزیر خارجه اسبق عراق و از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق علیه حشد شعبی برگزار می شود که به زعم خود خواستار خالی شدن منطقه الخضراء بغداد از حضور حشد شعبی شده بود.وی البته اظهارات توهین آمیزی را علیه حشد شعبی مطرح کرده بود
بر اساس فراخوانی که برای این تظاهرات داده شد از تمام تظاهرات کنندگان خواسته شده است ضمن رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک در تظاهراتی که قرار است در مقابل مقر حزب دموکرات کردستان(حزبی که ریاست آن را مسعود بارزانی برعهده دارد و زیباری از اعضای آن به شمار می رود) در منطقه الکراده برگزار شود، شرکت کنند.
همچنین از شبکه های ماهواره ای عراق دعوت شده است که این مراسم را پوشش دهند.

 اهداف سفر مصطفی الکاظمی به فرانسه

شبکه الفرات گزارش داد مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق ابتدای هفته آینده به دعوت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به پاریس خواهد رفت.
این شبکه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد در این سفر درباره توسعه همکاری های دوجانبه و توسعه همکاری ها در زمنیه های نظامی و امنیتی بحث و تبادل نظر خواهد شد.
 پیشتر فواد حسین وزیر خارجه عراق اعلام کرده بود که در جریان سفر مصطفی الکاظمی به فرانسه، عراق درخواست خرید سلاح از فرانسه را متناسب با نیازمندی های ارتش عراق ارائه خواهد کرد.

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcjm8ex.uqem8zsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز