تاریخ انتشارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
در حالی که یک رسانه صهیونیست از کاهش شدید محبوبیت نتانیاهو در جامعه صهیونیست و درخواست‌ها برای خروج وی از قدرت سخن گفت، یک رسانه دیگر در گزارشی به گره خوردن سرنوشت سیاسی این سیاستمدار صهیونیست به سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت.
آیا سرنوشت نتانیاهو به سرنوشت ترامپ گره خورده؟
به گزارش خبر24، روزنامه معاریو در شماره امروز خود با انتشار نظرسنجی خبر داد ۵۴ درصد از جامعه خواهان کناره گیری بنیامین نتانیاهو از قدرت هستند در حالی که فقط ۳۶ در صد حمایت خود را از بقای وی در نخست وزیری اعلام کردند.
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در خبری به نقل از بنی گانتس متحد اصلی بنیامن نتانیاهو و رئیس حزب آبی سفید(کاحول لاوان) خبر داد در صورتی که نتانیاهو تا نوامبر همچنان حاضر به تقدیم لایحه بودجه نشود، فوریه آینده کنست(پارلمان) مجددا منحل خواهد شد.
به نوشته پایگاه اطلاع رسانی این شبکه تلویزیونی با توجه به اطلاعات رسیده در مورد تلاش های صورت گرفته برای تعویق تقدیم لایحه بودجه تا مارس آینده (اسفند و فروردین) ائتلاف آبی سفید تهدید کرد تا آخر ماه آینده اگر لایحه بودجه تقدیم کنست نشود ، کنست به طور حتم در ماه فوریه یعنی یک ماه پیش از مارس منحل شده خواهد بود.
روزنامه هاآرتص هم در گزارشی با اشاره به این که نتانیاهو ۲ ماه بعد از پیروزی باراک اوباما، نخست وزیری را  به دست گرفت امروز احتمالا با ورود معاونش به قدرت پایان دوره سیاسی اش رقم خواهد خورد.
به اعتقاد نویسنده این مقاله با توجه به اینکه باراک اوباما در دوره ریاست جمهوری‌اش تلاش زیادی را برای محدود کردن نتانیاهو انجام داد به احتمال زیاد جو بایدن نیز راه رئیس سابق خود را ادامه خواهد داد، احتمالا این اقدامات راستگرایان  (رژیم) اسرائیل  را ناخرسند کرده اما  احتمال سرنگونی اش به وسیله بایدن کم است، زیرا می تواند با تکرار سناریوی رفتاری خود در مقابل اوباما بار دیگر برای خود زمان بخرد.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در گزارشی با اشاره به افزایش شانس جو بایدن برای ورود به کاخ سفید در ژانویه آینده ، تاکید کرد گرچه مشاوران بایدن در حال تکمیل برنامه های او برای خاورمیانه بوده و رویکردش در خاورمیانه با آن چه ترامپ انجام داده متفاوت خواهد بود ولی نباید فراموش کرد که او هم یک صهیونیست است .

منبع: تسنیم
 
 
24-news.ir/vdca0uny.49niu15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز