تاریخ انتشارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی روز شنبه تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند. بر اساس اعلام راشاتودی، بن سلمان در این تماس تلفنی از پوتین درخواست کرده تا واکسن روسی کرونا در عربستان سعودی استفاده شود.
درخواست بن‌سلمان از پوتین برای استفاده از واکسن روسی
خبر24-  در گفت‌وگوی تلفنی ولیعهد سعودی با رئیس جمهور روسیه، بن سلمان از پوتین درخواست کرد تا از واکسن روسی کرونا در عربستان سعودی استفاده شود.
 «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی روز شنبه تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.
بیشتر بخوانید:گفت‌وگوی تلفنی پوتین و بن‌سلمان
بر اساس گزارش رسانه‌های روسی، محور گفتگو‌های پوتین و بن سلمان درباره بازار جهانی انرژی و توافق اوپک پلاس درباره تولید نفت بوده است.
بر اساس اعلام راشاتودی، بن سلمان در این تماس تلفنی از پوتین درخواست کرده تا واکسن روسی کرونا در عربستان سعودی استفاده شود.
کاخ کرملین روز سه‌شنبه نیز از تماس تلفنی پوتین بن سلمان خبر داده بود که بر اساس اعلام کرملین، پوتین و بن سلمان در این تماس تلفنی درباره اوضاع بازار جهانی انرژی گفتگو کردند.
پوتین و بن سلمان که کشورهایشان از مهم‌ترین تامین کنندگان بازار انرژی هستند چند بار تلفنی در این خصوص با یکدیگر گفتگو داشته‌اند.
شش ماه پیش و در بحبوحه آغاز شیوع ویروس کرونا در جهان و کاهش تقاضای جهانی نفت، مذاکرات این دو کشور و توافق آن‌ها سبب کاهش تولید اوپک پلاس شد.
اگر چه این تلاش‌ها نتوانست قیمت جهانی نفت را به قیمت‌های سابق بازگرداند، اما مانع از سقوط بیش از پیش قیمت نفت شد.
24-news.ir/vdceew8e.jh8poi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز