تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
رئیس جمهوری سوریه هیئتی بلندپایه از مقامات دفاعی و سیاسی روسیه را به حضور پذیرفت.
دیدار بشار اسد باهیات بلندپایه روسی
به گزارش خبر24 به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،‌ هیئتی از مسئولان وزارتخانه های دفاع و خارجه روسیه به ریاست الکساندر لاورونتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور این کشور با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.
محور این دیدار درباره کنفرانس بین المللی است که قرار است ماه آینده میلادی درباره آوارگان در دمشق برگزار شود، در این دیدار به تلاشهایی اشاره شد که سوریه و روسیه برای برگزاری این کنفرانس تا با نتایج مثبت برگزار شود و به کاهش رنج آوارگان سوری کمک کند و زمینه بازگشت آنها به وطن و زندگی عادی را به ویژه در سایه بازگشت امنیت و ثبات به بخش اعظم  اراضی سوریه فراهم کند.
بر اساس گزارش سانا، مذاکرات اسد و هیئت روسی به چالش های پیش روی کنفرانس به ویژه تلاشهای برخی کشورها برای جلوگیری از برگزاری یا به شکست کشاندن آن یا اعمال فشار بر کشورهایی پرداخت که تمایل دارند در این کنفرانس شرکت کنند، همچنین این توافق به دست آمد مبنی بر  اینکه ادامه اقدامات برخی کشورها در سیاسی کردن این پرونده اساسی، پرده از چهره واقعی آنها در برابر افکارعمومی جهان برداشت، اما این تلاشها هرگز موفق نخواهد شد، به ویژه اینکه هدف از برگزاری کنفرانس، صرفا مسائل انسانی و کمک به آوارگان و بازگشت آنها به وطنشان و ارائه کمکهای انسانی لازم برای فراهم کردن شرایط مناسب است.
این گزارش آورده است اعضای هیئت روسی، رئیس جمهور اسد را در جریان نتایج سفر خود به برخی کشورهای منطقه که میزبان شمار زیادی از آوارگان سوری هستند، قرار دادند و بر عزم روسیه برای ادامه فعالیت مشترک با موسسات ذیربط سوری برای کمک به بستن این پرونده انسانی تاکید کردند.
بشار اسد هم از اعضای هیئت روسی به سبب حمایت و تلاشهایشان در راستای موفق برگزار شدن کنفرانس کمک به آوارگان سوری تشکر کرد.
24-news.ir/vdcirua5.t1avw2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز