تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از دولت این کشور خواست نتایج تحقیقات در خصوص جنایت آمریکا در حق سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را تحویل دهد.
نتایج تحقیقات کمیته حقیقت یاب ترور حاج قاسم اعلام شود
به گزارش خبر24 به نقل از المعلومه، «کاطع الرکابی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، اعلام کرد که هنوز نتایج تحقیقات در خصوص جنایت نظامیان آمریکایی در حق سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست نمایندگان نرسیده است.

وی افزود: ما شاهد تشکیل چند کمیته حقیقت یاب در خصوص جنایت فرودگاه بین المللی بغداد بودیم اما متأسفانه هنوز نتایج این تحقیقات به دست ما نرسیده است.

الرکابی بیان کرد: پرونده این تحقیقات با دولت مرکزی در ارتباط است و ما از نتایج آن باخبر نیستیم.

وی گفت: امیدواریم طی دوره آتی نتایج این تحقیقات برای افکار عمومی مشخص شود.

به تازگی نیز «ایناس المکصوصی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور خواست تا نتایج تحقیقات در خصوص جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در فرودگاه بغداد را به کمیسیون‌های پارلمانی ارسال کند.

وی افزود: نتایج این تحقیقات به همراه دیگر تحقیقات باید هرچه سریع‌تر به دست کمیسیون‌های پارلمانی برسد. المکصوصی بیان کرد: بر اساس قوانین داخلی پارلمان عراق، تمام وزارت خانه‌ها و نهادهای دولتی باید نتایج تحقیقات خود را بدون مکاتبات رسمی ارسال کنند.

دی ماه گذشته به دنبال اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس حشد شعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.
24-news.ir/vdcepx8n.jh87zi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز