تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ما امیدواریم که دیگر گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه قره باغ نباشند، گفت: حل و فصل صلح‌آمیز بحران قره باغ به نفع کل منطقه خواهد بود.
حل  صلح‌آمیز بحران قره باغ به نفع کل منطقه خواهد بود
به گزارش خبر24، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ما هفته گذشته سفر آقای ظریف به پاکستان را داشتیم که در رأس یک هیئت به اسلام آباد رفتند و ملاقات‌های چندگانه ای داشتند.

خطیب زاده گفت: در دیدار فرمانده ارتش همکاری‌های نظامی و مرزی مورد تبادل نظر قرار گرفت و موضوع مبارزه با قاچاق مواد مخدر، انسان و گروه های تروریستی مورد گفتگو قرارگرفت. آقای ظریف گسترش روابط دوجانبه، روند صلح افغانستان، مقابله با اسلام هراسی و مبارزه با طرح‌های مخرب رژیم صهیونیستی را با وزیر خارجه پاکستان مورد تبادل نظر قرار داد.

وی گفت: ما هفته گذشته کنفرانس بین‌الملل بازگشت آوارگان سوریه را داشتیم که دستیار وزیر امور خارجه کشورمان سفری به دمشق داشت و دیداری هم با آقای بشار اسد کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییری در نقشه منطقه پس از بحران قره باغ صورت خواهد گرفت، گفت: هیچ تغییری در نقشه صورت نگرفته است و ما امیدواریم که دیگر گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه قره باغ نباشند. حل و فصل صلح‌آمیز بحران قره باغ به نفع کل منطقه خواهد بود.

خطیب‌زاده با اشاره به تحرکات جدید آمریکا در پایگاه عین الاسد، گفت: سرنوشت محتوم جنگ و خونریزی آمریکایی‌ها موجب اخراج آنها از منطقه خواهد شد و این اخراج صورت خواهد گرفت.
24-news.ir/vdcbgfbs.rhbgapiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز