; ?>; ?> نماینده سازمان ملل از تصمیم صهیونیست‌ها انتقاد کرد! | خبر24
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
نماینده ویژه سازمان ملل در امور غرب آسیا، با انتقاد از تصمیم رژیم تل‌آویو برای توسعه یک شهرک صهیونیست‌نشین در قدس شرقی، این اقدام را باعث غیرممکن شدن تشکیل دولت فلسطینی توصیف کرد.
نماینده سازمان ملل از تصمیم صهیونیست‌ها انتقاد کرد!
انتقاد نماینده سازمان ملل از تصمیم صهیونیست‌ها برای توسعه شهرک‌ها
به گزارش گروه بین‌الملل خبر24، تصمیم کابینه رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک «گیوعات هاماتوس» واقع در قدس شرقی، با انتقاد شدید «نیکلای ملادنوف» نماینده ویژه سازمان ملل در امور غرب آسیا و فلسطین مواجه شد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، ملادنوف امروز (دوشنبه) گفت که از تصمیم اسرائیل برای ساخت‌وساز در شهرک مذکور «بسیار نگران» بوده و معتقد است که این اقدام تشکیل یک دولت فلسطینی یکپارچه را دشوارتر از گذشته می‌کند.

روز گذشته بود که اداره اراضی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در وبسایت خود مناقصه‌هایی را برای ساخت بیش از ۱۲۰۰ واحد جدید در شهرک «گیوعات هاماتوس» شروع کرده است.

بر این اساس، نماینده سازمان ملل طی بیانیه‌ای توضیح داد: «اگر [این واحد‌ها] ساخته شوند، حلقه شهرک‌ها بین اورشلیم (قدس اشغالی) و بیت‌لحم در کرانه باختری اشغالی را بیش از پیش فشرده و تکمیل می‌کند».

آسوشیتدپرس همچنین تحلیل کرد که این اقدام رژیم صهیونیستی می‌تواند دولت جدید و احتمالی «جو بایدن» در آمریکا را خشمگین کند؛ دولتی که سیاستی در مخالفت با گسترش شهرک‌های صهیونیست‌نشین داشته و امیدوار است بتواند مذاکرات بر سر راهکار دو دولتی را مجدداََ احیا کند.

چند روز پیش نیز یک فعال فلسطینی از آغاز اقدامات صهیونیستی برای ساخت جاده‌ای خبر داد که قرار است شهرک‌های صهیونیستی در الخلیل کرانه باختری را به شهرک‌های قدس متصل کند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری فلسطین از سوی جامعه جهانی نقض قوانین و منشور سازمان ملل متحد معرفی شده و شورای امنیت سازمان ملل متحد بارها طی قطعنامه‌های مختلفی از رژیم صهیونیستی خواسته ساخت این شهرک‌ها را متوقف کند.

طبق قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ کرانه باختری غیرقانونی است.
24-news.ir/vdcco1qp.2bqxe8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز