تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
سفیر کره جنوبی در تهران:

سئول در تلاش ارتباط با ایران است

سفیر کره جنوبی در تهران در دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی گفت: سئول برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری فیمابین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
سئول در تلاش ارتباط با ایران است
به گزارش خبر24،به نقل از خانه ملت، روح الله متفکرآزاد رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با یو جانگ ­هیان، سفیر کره ­جنوبی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

متفکرآزاد در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه مناسبات دو کشور، بر اهمیت تحکیم و تقویت ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد و گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با هدف صیانت از دستاوردهای 6 دهه مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و صنعتی و همچنین کمک به رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری ها تشکیل شده و در این خصوص تلاش می کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر نقش سفیر کره جنوبی در تسهیل همکاری میان بخش های مختلف دو کشور اذعان داشت: افزایش تعاملات و همکاری های فیمابین، جز در سایه تلاش و کوشش سفرای دو کشور که به عنوان پل ارتباطی، تجار، بازرگانان و مردم دو کشور را به یکدیگر پیوند می­دهند، به ثمر نمی نشیند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیاست های ضد بشری آمریکای ترامپ در جهان افزود: کشورهای مستقل جهان هرگز اجازه نمی دهند تا نوع ارتباطشان با دیگر کشورها از سوی طرف های ثالث تعیین و به آنها دیکته شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در همین رابطه بیان داشت: اهمیت ارتباطات و همکاری های دو کشور ایجاب می کند تا موانع موجود در مسیر توسعه همکاری ها هرچه زودتر رفع شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در پایان این دیدار نسبت به ارتقای دوباره سطح مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در سایه تلاش و اهتمام نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی ابراز امیدواری کرد.

سفیر کره جنوبی در تهران: سئول از هیچ کوششی برای رفع موانع تبادلات تجاری با ایران دریغ نمی‌کند

یو جانگ ­هیان نیز در این دیدار بر اهمیت دیپلماسی پارلمانی تاکید کرد و گفت: همکاری میان مجالس دو کشور نقش مهمی در افزایش تعاملات دوستانه فیمابین دارد.

وی در ادامه توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و جهان، نزد مسئولان کره ای را حائز اهمیت فراوانی دانست و افزود: سئول برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر تبادلات اقتصادی و تجاری فیمابین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

سفیر کره جنوبی در تهران در پایان این دیدار به راه اندازی و افزایش ظرفیت کانال همکاری های انسان‌دوستانه بین دو کشور اشاره و نسبت به حل و فصل مشکلات فعلی در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار احمد راستینه، نماینده مردم شهرکرد، بُن و سامان و نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی نیز حضور داشت و در خصوص راه­های رفع موانع موجود در مسیر توسعه همکاری­های فیمابین دو کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.
24-news.ir/vdcawynm.49nwu15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز