تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه حدود ۴میلیون ایرانی هنوز برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند، گفت: اگر مشکل چاپخانه دولت حل شود، ماهانه ۲میلیون کارت ملی هوشمند صادر می‌شود.
۴ میلیون نفر برای کارت ملی هوشمند ثبت‌نام نکرده‌اند
به گزارش خبر24، سیف‌الله ابوترابی، سخنگوی سازمان ثبت احوال در رابطه با آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند در سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: براساس آخرین آمار اخذشده ۵۸میلیون و ۹۴۶هزار و ۵۱۳ نفر از هموطنان برای دریافت کارت ملی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۹میلیون و ۳۰۹هزار و ۱۱۴ کارت هوشمند ملی صادر و در اختیار افراد قرار داده شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۴میلیون نفر از هموطنان هنوز اقدامی برای ثبت‌نام و دریافت کارت هوشمند ملی نکرده‌اند، گفت: از این افراد درخواست می‌شود هر چه زودتر فرآیند ثبت نام خود در دفتر پیشخوان را آغاز کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: در بحث تأمین بدنه کارت ملی هوشمند برابر قانون چاپخانه دولتی متولی است و براساس تفاهمنامه‌های انجام‌شده قرار بود ماهانه یک‌میلیون کارت خام در اختیار سازمان ثبت احوال قرار بگیرد که متأسفانه به دلایلی این تعداد به‌صورت ماهیانه در اختیار ثبت احوال قرار نگرفته است.
ابوترابی گفت: در همین رابطه هفته گذشته جلسه‌ای در ارتباط با تأمین اعتبار مورد نیاز کارت خام و تراشه برگزار و قرار شد فرایند تولید کارت خام سرعت یابد.
وی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال محدودیتی برای صدور کارت ملی هوشمند ندارد، گفت: در صورتی که کارت خام به تعداد مورد نیاز در اختیار سازمان قرار گیرد ماهانه بالغ بر ۲میلیون کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.
 
24-news.ir/vdcepn8n.jh87oi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز