تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا پرونده عراق را در صدر اولویت‌های دولت خود قرار نخواهد داد.
بایدن برنامه خاصی در عراق ندارد
خبر24 - محمد علی الحکیم وزیر خارجه دولت «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر سابق عراق امروز سه شنبه در توییتی نوشت: "عراق در صدر اولویت‌های دولت بایدن در سال اول نخواهد بود. "
وی از "سیاستمداران عراقی خواست تا گام‌های روشن، آرام و شتاب نزده در قبال واشنگتن اتخاذ کنند و با کسی که مدیریت پرونده عراق (در دولت بایدن) را عهده دار خواهد بود، همکاری کنند و روی روابط تجاری، مبارزه با تروریسم و آرام کردن منطقه تمرکز کنند".
جنگ آمریکا علیه عراق در سال ۲۰۰۳ میلادی و متعاقب آن حضور اشغالگرانه این کشور در عراق تا کنون پیامد‌های ناگوار و رنج و مشکلات زیادی را برای این کشور و ملت آن به همراه داشته است.
دخالت‌های آمریکایی‌ها در طول سال‌های بعد از ۲۰۰۳ میلادی در امور داخلی و خارجی عراق در سایه حضور نظامی گسترده آنها، جلوی برخورداری عراق از استقلال و حاکمیت کامل را گرفته است.
نمایندگان، سیاستمداران و تحلیلگران عراقی و مردم این کشور بار‌ها بر لزوم پایان حضور نظامی آمریکا در کشورشان تاکید کرده و خواهان احترام کامل به حاکمیت و استقلال آن شده اند و در همین راستا است که درخواست‌ها از دولت عراق برای اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر لزوم خروج نیرو‌های بیگانه از خاک عراق در برهه اخیر افزایش یافته است.
24-news.ir/vdceep8n.jh877i9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز