تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوربا شاره به کاهش قیمت مسکن گفت:انتظار اُفت بیشتر را در ماه‌های آینده داریم.
قیمت مسکن ۱۵درصد کاهش یافت
به گزارش خبر24، مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور اظهار کرد: در روز‌های اخیر شاهدیم که قیمت‌های پیشنهادی ملک، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و انتظار افت بیشتر هم دور از ذهن نیست.
وی افزود: فعالان اقتصادی، وضعیت بازار‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهند. فردای انتخابات آمریکا یک‌مرتبه قیمت دلار تا ۲۲ هزار تومان کاهش یافت و مسکن نیز با افت مواجه شد؛ این نشان می‌دهد که انتظارات تورمی از بین رفته و انشاءالله ثبات به اقتصاد کشور برمی گردد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه چشم انداز بین المللی کشور امیدوارکننده است، گفت: اقتصاد ایران محکم است، اما در صورت برداشته شدن تحریم‌ها اوضاع بهتر هم خواهد شد. اولین دستاورد چنین شرایطی، ثبات نرخ ارز است که می‌تواند به رونق بازار‌های مولد و بخش مسکن منجر شود.
خسروی درباره وضعیت معاملات طی روز‌های اخیر گفت: عرضه در بازار زیاد شده و همه فروشنده اند و خریدار کم است، اما خرید و فروش در فایل‌های به قیمت جریان دارد و حتی در روز‌های اخیر افت نکرده است. با این حال کسانی که خانه را به قصد گران شدن نگه داشته اند بدانند که ممکن است نرخ‌ها بیشتر از این افت کند.
24-news.ir/vdchm-nm.23nvidftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز