تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
مدیر رادیو ایران درباره شرایط فعالیت گوینده‌های رادیو در روزهای ائج کرونا و همچنین ضرورت تامین حفظ سلامت این افراد، توضیحاتی ارایه کرد.
حضور فیزیکی حداقل گوینده‌ها در ایام کرونا
در کرونا به رسیده است
حضور فیزیکی گوینده‌ها در کرونا به حداقل رسیده است

به گزارش خبر24 محمد جعفر محمدزاده خاطرنشان کرد: تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در رادیو رعایت شده و استودیوها ضدعفونی می‌شوند. اما خب شرایط سختی است و رسانه خط مقدم است و نمی‌شود تعطیل شود. مردم از همین رسانه یاد می‌گیرند که چگونه با این بلا که بر سر مردم جهان نازل شده است، مقابله کنند.

این مدیر رادیو ادامه داد: ما سعی می‌کنیم تا حضور فیزیکی افراد به حداقل برسد و تعداد افراد حاضر در رادیو را هم به حداقل رسانده‌ایم اما نمی‌توان آنتن را تعطیل کرد. برنامه‌هایی که ضبطی باشند و امکان ضبطشان در فضای دیگری هم باشد را سعی می‌کنیم بیشتر داشته باشیم. گوینده ها با ماسک برنامه اجرا می‌کنند و هیچ اشکالی به وجود نمی‌آید. صدابردارها تلاش می‌کنند تا صدا را به نحو احسن برسانند.

محمدزاده درباره گوینده تازه درگذشته رادیو ـ حسین نورشاهی ـ به دلیل ابتلاء به کرونا، گفت: مرحوم نورشاهی یکی از همکاران خوش نام و خوش سابقه رادیو ایران و صدای جمهوری اسلامی ایران بود. ایشان دو ویژگی بارز داشت؛ یکی شخصیتشان که انسان متواضع، وارسته و اهل فرهنگ و دانش بود و دیگر سبکی که از اجراء آغاز کردند و نقطه عطفی شد برای اجراهای بعد از خودشان؛ اجراء در برنامه‌های مذهبی و به ویژه افق گاهی که صدایشان در خاطر تمام مردم ایران باقی مانده است.

مدیر رادیو ایران اظهار کرد: ما از عید قصد داشتیم برای ایشان به عنوان پیشکسوت برنامه‌های دینی مراسم تجلیلی برگزار کنیم که فضای کرونایی این مراسم را به تاخیر انداخت و اکنون هم که اجل مهلت نداد این امر محقق شود. ان شاءالله فرصتی فراهم شود تا حداقل یادمانی برای ایشان برگزار کنیم تا مردم ایشان را بیشتر بشناسند.
24-news.ir/vdcdf50k.yt0zf6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز